Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes lenne belevágni egy...

Érdemes lenne belevágni egy építkezésbe? Többi lent

Figyelt kérdés
Szóval... A párommal 27 évesek vagyunk, eddig nagyjából annyi pénzt spóroltunk meg hogy tudjunk venni egy telket és még marad egy kevés. Úgy tervezzük hogy a megmaradt pénz mellé majd megigényeljük az új szocpolt(ha bevezetik...) így a telken felül rendelkezünk majd kb 5millióval. Ahogy nézegettem, a mi elvárásainknak megfelelő ház kb 80-85 nettó alapterülettel rendelkezne, amire építőcégek 15millió várható építési költséget mondtak. Mivel valószínű hogy több lesz, így 13-14 milliót vennénk fel építési hitelként. Jelenleg párommal úgy 6-700e-et keresünk, --persze van kiadásunk is mivel a munkahelyünk külföldön van, így 150e csak a benzin., albérlet 80e, stb-- a törlesztő úgy 100e lenne 20 évre. Érdemes lenne bevállalni? Mert ugye bármi előfordulhat, és bukunk mindent. De ha valami családi méretű lakást vennénk az is sokba kerülne. A környékünkön a lakások már lassan ház áron mennek. Mindketten falun nőttünk fel és így ragaszkodunk a családi házhoz, de a hiteltől is félünk. Előre köszönöm válaszaitokat!!!
2013. júl. 29. 20:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy erre bárki írna valami értelmeset.

Előre látni 20 évre? Képtelenség.

Nekem csak egyszer volt hitelem, kinyögtem, azóta eszem ágába sincs felvenni, inkább nem kell a dolog...


Építkezni is építkeztünk, hitel nélkül. Igaz lassan, és majdnem mindent a két kezünkkel csináltunk, de készen lettünk jó pár év alatt.

2013. júl. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ne vállaljátok be!
2013. júl. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!