Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » BANKOSOK vagy aki tudja! Mit...

BANKOSOK vagy aki tudja! Mit jelent és hogy működik a bankkártya letiltásnál a nemzetközi tiltólista? Miért kell ez? (LENT)

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Ezekben le van írva, hogy nemzetközi tiltólistára küldik a letiltott kártyák adatait, hogy ne lehessen vele visszaélni.

A dombornyomottaknál még értem is, de az elektronikusnál mi értelme?

Márpedig állítólag a K&H azokat is listára küldi.


Ha valaki letiltja a kártyáját, akkor onnantól fogva nem válik az egész világon használhatatlanná a nemzetközi tiltólistától függetlenül?

Hisz ha elektronikus, akkor a használat során pl. egy magyar K&H kártya esetén mindig a magyar K&H bank engedélyezi a használatot és ha ott le van tiltva, akkor el is akad azonnal a művelet, nem?

Hiszen a limitet és a fedezetet is mindig az én bankom ellenőrzi le, akkor is ha mondjuk Londonban fizetek a kártyámmal. Így akkor a tiltást is le tudja, nem?


A második linken levő dokumentum leírja (3-4. oldal), hogy régiónként teszik tiltólistára és csak egy-két hétig.


Nem igazán értem.


Valaki elmagyarázná? Főleg bankosok vagy szakemberek válasza érdekelne!


A dombornyomottnál tudom, hogy a papír alapú használat miatt kell.

De ott meg hogy tudja meg minden kereskedő, hogy nem fogadhatja el?

Mert oké, hogy mondjuk a VISA riasztja az összes bankot a régióban, de a kereskedők ettől még elfogadják és a vásárló elviszi az árut.


Bocsi, ha hosszú lett, de kíváncsi vagyok rá!


Köszi!



2013. aug. 3. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Aki tudja a választ, az bankban, kimondottan bankkártya ügyekben dolgozó szakértő. Ezeket az információkat NEM szokás megosztani, mert segítik a bankkártya csalást. Amúgy meg üzleti titok, ami miatt szintén nem osztható meg.
2013. aug. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A sztori azért nem olyan egyszerű. A bankkártyákat alapvetően a bankod kezeli, de egyben a kártyatársaságod is. A nemzetközi letiltás azt jelenti, hogy a kártyatársaságnál is letiltják, nem csak a saját rendszerükben. Sok esetben az offline terhelés miatt van erre szükség.


A letiltás pedig azért szükséges, mert ha tiltás után élnek vissza a kártyáddal, akkor megtérítik a károdat.

2013. aug. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első:

Ha titok lenne, ennyi sem lenne nyilvános. Amúgy szerintem nem titok, mert ez még nem segíti elő a csalást.


Második:

Kb. ez az amit még én is tudok.

2013. aug. 21. 17:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Maradva a jóhiszeműség mellett, hidd el, nem puszta véletlen, hogy nem "hirdetik ki" a folyamatot és a gyenge ill. erős pontjait. Amit nem kártékony nyilvánosságra hozni, már tudod.

Vagy szerinted hogy szervezik az elkövetők a bankkártya csalást? Rohadt nagy mázlijuk van :) vagy esetleg tudnak olyasmit, amit sosem szántak a nyilvánosságnak?

2013. aug. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első.

Kérdező, nem értelek: pont arra kérdeztél rá, hogy milyen esetben és miért fordulhat elő, hogy a bankkártya letiltás mégsem teljes körű.

Gondolkozzunk egy kicsit: ha valódi választ kapsz egy ilyen kérdésre, azt vajon fel lehet-e használni bankkártyacsalási tervek finomhangolására?? Megtudhatja-e belőle a delikvens, hogy hol vannak a folyamat zárt pontjai és próbálkozhat-e azonosítani létező vagy nem létező kiskapukat?

Mit gondolsz? Szeretnél még erről posztolni? :)

2013. aug. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!