Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes felvenni diákhitelt?

Dignity above all kérdése:

Érdemes felvenni diákhitelt?

Figyelt kérdés

Kb 7 évig fogok járni főiskolára/egyetemre (2 év felsőfokú szakképzés, 3 év alapképzés, 2 év mesterképzés).

Szerintetek érdemes lenne 7 éven keresztül havi 50 ezer Ft diákhitelt igényelnem?



2013. aug. 6. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak akkor ha a tanulmányaidhoz szükséges, amúgy nem, mert vissza is kell fizetni.


"2 év felsőfokú szakképzés" Egyébként meg erről lebeszélnélek, mert nem sokat érsz vele.

2013. aug. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne levelezőn tanulnod nappali helyett, hogy tudj mellette dolgozni, így nem lesz szükséged diákhitelre.
2013. aug. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell levelezőre menni, meg így van egy raklap diákmelós lehetőség, én pl 2 munkahelyen dolgoztam egyszerre mind a kettő rugalmas volt, így simán megkerestem havi 80-100 000 Ft-ot.Én is azt ajánlom, hogy akkor vedd fel, ha a tandíjra kell, mert különben csak el fogod bulizni, és hitelre inni, nem éppen nyerő dolog.A felsőfokú szakképzést pedig szerintem felejtsed el.
2013. aug. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért megyek felsőfokú szakképzésre, mert csak oda vettek fel. :( De lehet, hogy már jövőre jelentkezek újra alapképzésre.
2013. aug. 6. 21:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Vannak diákmelók persze, de nem minden szak mellett lehet dolgozni, én speciel mérnökhallgató vagyok, és örülök, ha alvásra jut időm.
2013. aug. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És ha inkább hagynád azt a felsőfokú szakképzést, és helyette elmennél dolgozni (ha van rá lehetőséged)? Illetve közben tudnál nyelvet tanulni, letenni a nyelvvizsgát, ami szükséges mindenképp. (ha még nincs.)
2013. aug. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!