Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankkártyát igényeljek, vagy...

Bankkártyát igényeljek, vagy folyószámlát nyissak, mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok.

Szerencsére eddig megúsztam a banki dolgokat, de most munkahely miatt muszáj lesz belevágnom a banki dolgokba.

Szóval amit szeretnék, hogy a fizetésem menjen egy bankszámlára, és atm-ből bankkártyával le tudjam azt venni. Feltétel még, hogy mondjuk bevásárláskor tudjak vele fizetni, illetve hogy internetről is tudjak vele fizetni(vaterázás, pénz utalás másik számlára).

Ilyenkor mit kell nyitnom vagy igényelnem?

Esetleg ajánlhattok bankot is: Erste, K&H, Raiffeisen, Cib bank, Otp


2013. aug. 7. 10:44
 1/5 A kérdező kommentje:

Azt kifelejtettem, hogy van egy kis megtakarított pénzem, azt is jó lenne betenni, ne itthon legyen, még ha nem is kamatozik annyit.

Ilyenkor külön számlát kell nyitni a kamatozásnak, vagy lehet egy számlán minden, és közben a kamat sem veszik el, meg mondjuk 100 ezret azért kivehetek róla?

2013. aug. 7. 10:47
 2/5 anonim ***** válasza:

Bankkártyát CSAK akkor tudsz igényelni, ha nyitsz egy bankszámlát. Ha megnyitod a számlát, a banknál érdeklődj, hogy milyen kártyát akarsz használni. A számlanyitáskor kell megadnod az összeget, amennyit egyszerre felvehetsz kártyával.

A Raiffeisen, vagy a K@H is jó. OTP a legrosszabb, a CIB pedig egymás után zárja be a fiókjait.,

2013. aug. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Magyarul akkor bemegyek, hogy szeretnék nyitni egy bankszámlát, amire a fizetésemet utalják, és majd az ügyintéző felajánl egy bankkártya típust hozzá, ami igazodik az igényeimhez?

érdekes, nézegettem most bankokat, nekem a cib bank szimpatikus volt.

2013. aug. 7. 11:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Lényegében igen, de ha ilyen szöveggel mész oda, lehet rád sózzák a legdrágább kártyát.

Amire neked kell, arra bármelyik kártya jó, válaszd a legolcsóbbat. (Amit te internetes fizetésnek nevezel, az valójában banki átutalás, amit interneten kezdeményezel, semmi köze a kártyához, szinte az összes banknál lehet ilyet, viszont ha csak annyit mondasz a bankban, hogy interneten akarsz fizetni (a kártyával), akkor az ügyintéző ez alatt mást fog érteni.)


Hogy neked melyik bank a legmegfelelőbb anyagilag, azt könnyen kiderítheted pl. a [link] oldalon, a számlacsomagok fülre kattintva.


De a legtisztább az, ha végigolvasod a bankok ajánlatait ( nem a bemutató oldalt a honlapon, hanem a hirdetményt).


Betét lekötéshez nem kell külön számla, a sima folyószámládról tudsz lekötni.

2013. aug. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Annyit tennék még hozzá, hogy több banknak is van nulla ft-os csomagja, ami nem teljesen nulla, de nagyon kedvezményes.


Pl. az Erstenél a Szupernulla, ami ha havonta min. 150e ft érkezik a számládra, akkor nagyon kedvezményes.

Más bankoknál más az elvárt összeg.


Elektronikus kártyát válassz mindenképpen (VISA Electron, Mastercard elektronikus, vagy Maestro) De talán a Maestro egy kicsit kevésbé elfogadott.


Számláról utalni mindenképpen tudsz, bármelyik számláról.


Ha le akarsz kötni, azért nem kell új számlát nyitni, a folyószámládon is lehet. Ilyenkor technikailag egy alszámlára kerül, ami nem külön önálló számla.

2013. aug. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!