Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Új bankkártya aktiválásánál a...

Új bankkártya aktiválásánál a régit le kell tiltanom?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Interneten keresztül aktiválom az új bankkártyámat. Ugye egymás alatt van a kettő kártya száma, meg egyéb leírásai és a réginél lehetőség van a letiltásra az újnál pedig az aktiválásra. Én az aktiválásra rámentem, a réginél rá kell mennem a letiltásra, vagy azt automatikusan le fogja tiltani, miután használni fogom az újat, illetve ha lejár?
2013. aug. 7. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Amíg a régi érvényes (a hónap megjelölése mindig az utolsó napot jelenti), addig mindkettőt fogod tudni használni. A régit pedig nem kell letiltatni sem, egyszerűen fogsz egy lyukasztót, és kivágod a csipnél. Vagy kettévágod ollóval.
2013. aug. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nehogy letiltsd, az sokba kerül!
2013. aug. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem akarom tönkre tenni a régit sem, csak az érdekelt, hogy az internetes felületen nekem le kell-e külön tiltani, vagy majd lejár automatikusan. De akkor nem tiltom le.:)

2013. aug. 7. 22:19
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne tiltsd, mert az pénzbe kerül.


Ha lejár vagy ha az újat aktiválod akkor automatikusan érvénytelenné válik a régi és el is fog tűnni a netbankból.


Nem csak a tiltás érvényteleníti a kártyát, a tiltást arra találták ki, ha ellopnák a kártyát.


Amúgy melyik bank?


Illetve lejáró kártya helyett készül cserekártya? Mert pl. ha névváltozás miatt pótkártya, akkor nem biztos, hogy az új aktiválásával a régi érvénytelen lesz. Bár ezt nem tudom pontosan.

2013. aug. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem tiltottam le. Ez a lejáró kártya helyébe lépő cserekártya, már kiküldték, azért érdeklődtem, hogy a régivel mit tegyek. És Otp bankról van szó.

2013. aug. 8. 16:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha aktiváltad, akkor gondolom a régi már el is tűnt vagy még látod a netbankban?
2013. aug. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ugyanúgy látom. Most ott van mind a kettő egymás alatt és mind a kettő aktív. Éppen ezért kérdeztem, hogy a régit le kell-e tiltani. De mivel azt mondtátok,hogy pénzbe kerül,ezért nem fogom.
2013. aug. 9. 17:13
 8/9 anonim ***** válasza:

A levélben ami a kártyához volt mellékelve nem volt benne, hogy az új aktiválásával a régi azonnal érvénytelenné válik?

Nekem amikor küldték benne volt, de igaz, nem néztem meg, hogy tényleg így történt-e.


Amúgy melyik bank? Talán bankfüggő a dolog.

2013. aug. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nincs a levélben semmi a régi kártyáról. Otp bank, de már írtam.
2013. aug. 10. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!