Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fordult már valaki a Nemzeti...

Fordult már valaki a Nemzeti Eszközkezelőhöz?

Figyelt kérdés
Hogyan működik ez? Mi van ha van a lakáson egy jelzálogjog és egy végrehajtási joga másik banknak? A feltételeknek megfelelnénk am, mert van gyerek is és lakásfenntartási támogatást is kapunk.

2013. aug. 8. 11:38
 1/7 anonim válasza:
Üdv mi is az Eszközkezelőt vettük igénybe nagyon nehezen de sikerült!Mi is megfeleltünk minden feltételnek csak a bank próbált minket pofátlanul nagyon hülyének nézni ne hagyd magad biztos sikerül csak menni kell utána ha mindennek megfelelsz akkor engedniük kell!nagyon figyeljetek oda és javaslom hogy bármit is tennétek a bank felé vagy ő felétek mindig kérdezzétek az eszközkezelőt ők segítenek bármiben!Nekünk is elöször kiküldtek egy olyan levelet amiben az állt hogy egy bizonyos paragrafus szerint nem felelünk meg és utóiratban közölték hogy ezt vegyük tudomásul!Erre idegességemben felhívtam legalább 8szor a bankot és felháborodva kérdeztem hogy ezt hogy gondolják mit jelen ez az egész persze nem sokra mentem mert azt mondták hogy ha a bank ezt írta akkor biztos jó oka volt!Eltelt pár nap és ugyan az a levél jött ki de szóról szóra ugyan az csak azzal a különbséggel hogy sikerül bejutnunk a programba!Mi lett volna ha nem telefonálok be mert akkor nem sok nyoma lett volna mert az ügyintézőn mlik ez az egész majdnemhogy!Bocs ha hosszú lett de még legalább 10szer ennyit tudnék írni hogy min mentünk keresztűl..remélem sikerül nekünk ez nagy segítség volt!!!
2013. aug. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Uhh, akkor gondolom maga az ügy elintézése is hosszadalmas? És a bank miért akadékoskodik? A banknál kell ezt kezdeményezni? Bocsi ha sokat kérdezek..
2013. aug. 8. 17:00
 3/7 anonim válasza:
Mert az ügyintézőnek az az érdeke hogy minnél több szerződést kössön adott ügyféllel hiába régi az ügyfél ha új szerződést köttetnek vele újból kapja az ügyintéző a jutalékot!
2013. aug. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nyugodtan kérdezz szívesen segítek sőt még a számomat is megadom ha gondolod!
2013. aug. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ne hagyd magad ez a lényeg!
2013. aug. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

B verziónak ITT A HALÁLOS FOGÁS A BANKOKON!


Megtaláltuk a halálos fogást a bankokon. A 97-es kormányrendelet 12.§-a szerint mind a bankoknak, mind az összes többi hitelezőnek előzetesen az ügyfél részére rendelkezésre kellett-kell bocsátania a szerződés tervezetét, amit senki nem tartott be, épp az ügyfelek megvezetése miatt. Ezzel a rendelettel a teljes banki szektor leseperhető.

Erre is hivatkozva mondta a Kúria PK-vezetője, hogy a PITEE perben azért nem tudták a semmisséget kimondani, mert más §-ra nem hivatkoztak a felperesek és nem kérték a semmisséget.

Az állami kezességbeváltást megállítottuk, de a bíróságok-közjegyzők-végrehajtók túl kemény diók. Ha a kormány ezt a maffiát fel akarja számolni, akkor most lenne hozzá elég támogatás, bizonyíték és ok is.

Kedden Tiszaújvárosban jártam, egy maffia lakáshitel és kilakoltatási peren. Végrehajtás megszüntetése iránt indítottuk a keresetet. Az ELSŐ tárgyaláson a bírónő átadta a hitelkárosultnak az alperes ellenkérelmét és 1 óra múlva - a maffia követeléskezelő javára- a károsult keresetét elutasítva , ítéletet hirdetett. Ilyet még életemben nem láttam. Kezemben van olyan ítélet, amelyben az azonos témában az eljárás több, mint 1 évig tartott és még a szerződés semmiségét is kimondta, itt meg semmire nem volt hajlandó a bíró. Vérlázító, hogy ilyen után ezek még bírák maradhatnak. Erre is lehetne egy rendszert felállítani. Semmit nem ér a bírói függetlenség, ha csak az elnyomásunkra használják.


Zomborszky-Fehér Zsolt

Devizahitelesek Mentőöve

az Otthonvédelmi Tanács tagja


41/1997. (III. 5.) Korm. rendelet

a betéti kamat, az értékpapírok hozama és a teljes hiteldíj mutató számításáról és közzétételéről


A teljes hiteldíj mutató közzététele


12. § A pénzügyi intézménynek biztosítania kell, hogy ügyfele a szerződés aláírása előtt megismerhesse:


a) a hitelszerződés tervezetét,


b) a hitelszerződés módosításának esetleges költségeit,

c) a hitelprolongálás várható költségét,

d) az ügyfél nem teljesítése esetén a késedelmi kamat mértékét és a hitelfelmondás feltételeit,

e) a teljes futamidőre kiszámított kamatot,

f) a rövidítés feltüntetésével két tizedesjegy pontossággal a THM-et, a THM számításának módját és a THM számítása során figyelembe nem vett egyéb költségek, különösen a közjegyzői díj és a kölcsön folyósításához megkövetelt biztosítási díj meghatározását és várható összegét,

g) az összes - a pénzügyi intézmény részére fizetendő, a hitel felvételével összefüggő - költséget, valamint

h) a pénzügyi intézmény által a hitel folyósításához megkívánt egyéb feltételeket.

2013. aug. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Még egy fontos dolog közben eszembe jutott nálunk felajánlották a forint hitelt azt mondták hogy ez csak egy módosítás de minden módosítás majdnem hogy új szerződésnek számít mi azt csináltuk hogy igényeltük és egy másik időbonban kellett volna mennünk aláírni de nem mentünk be és megmaradt az a lehetőség hogy ha nem sikerül akkor marad a forint hitel hahahahaaha
2013. aug. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!