Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankkártya biztonsági kódját...

Bankkártya biztonsági kódját meg szabad adni vásárlásnál?

Figyelt kérdés
Szállásfoglalásnál a hotel kéri a biztonsági kódot és a bankkártya fénymásolatát. Nem nagyon értem, hogy miért, lehet ebből problémám, hozzá fognak tudni férni a pénzemhez??

2013. aug. 13. 01:32
 1/5 anonim ***** válasza:

A bankkártya PIN kódját? Ezt nem hiszem el. Nehogy megadd, és fénymásolatot se.

Milyen szállás ez?

2013. aug. 13. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
PIN kódot még a bankok sem kérhetik! Nehogy megadd!
2013. aug. 13. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Fénymásolatot SOHA nem kérhetnek!!! Biztonsági kód alatt nem tudom, hogy mit értesz, de se a PIN kódot, se a hátulján levő háromjegyű számot (CCV) ne add ki.


HA (!!) online foglalsz szállást ÉS online banki felületre vezetnek át, ahol foglalót kell befizetni, az rendben van.

De életemben nem hallottam olyat, hogy fénymásolatot kérnek bankkártyáról. Ez 100% csalás.


A bankkártya három adatával (száma, lejárati ideje, CCV) teljes mértékben hozzáférhetővé válik a mögötte levő számla.

2013. aug. 13. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én már hallottam ilyet,hogy kártya fénymásolatát is kértek bizonyos dologhoz.

DE ott előre közölték,hogy melyik adatok legyenek letakarva. Nem tudom pontosan mire kellett, de a lényeget le kellett takarni.


Ahol ennyire macerásan gyanúsan kezelik az egészet, inkább válaszd a készpénz fizetést.

2013. aug. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Brazíliában a Copacabanán van ez a hotel és nem számlaszámra kell utalni, hanem egy űrlapot kell kitölten a foglaláshoz, amin meg kell adni a biztonsági kódot (nem a PIN-t)...
2013. aug. 14. 01:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!