Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hiteltanácsadók! Hitelképesek...

Hiteltanácsadók! Hitelképesek vagyunk a párommal ilyen feltételekkel?

Figyelt kérdés
Nettó 150.000 Ft a kettőnk bejelentett jövedelme, én közszférában dolgozom, a párom versenyszférában. A párom sokkal többet keres csak a cége az istenért sem akarja többre bejelenteni. :( Van kb 1,5-2M forint megtakarításunk és kb 7M forint értékben szeretnénk házat venni. Mit gondoltok érdemes bemenni a bankba vagy inkább ne röhögtessük ki magunkat?

2013. aug. 13. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:

igen.

a banknak amúgy is az az érdeke, hogy hiteleket értékesítsen, szóval nagyon is segítőkészek lesznek

2013. aug. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az önerőtök mértéke és a jövedelmetek is épp azon határon mozog, ahol már kockázatos lenne azt mondani, biztos a hitel.

Sokkal több infóra lenne szükségem ahhoz, hogy egy részletes hitelképesség vizsgálatot el tudjak végezni, enélkül viszont felelőtlenség lenne bármit is mondani, illetve ahhoz, hogy minden kockázatot kizárhassak, konkrét adatokra lenne szükségem, pl hol vennétek a házat, milyen a komfort fokozata, komfortos-e?


Mióta dolgoztok, a párod is folyószámlára kapja a bérét, vagy ő kp-s? A munkahelye ismert cég, vagy valamilyen kisebb vállakozás? Kaptok-e cafeteriát, van-e bármilyen meglévő hiteletek, pl hitelkártya, hitelkeret, bármilyen egyéb hitel?

Létezik pl olyan hitelképesség vizsgákat is, ahol az eredményről a banktól írásos igazolást kapsz, így elkerülhető annak kockázata, hogy elvesszétek az ügyvédi költséget és a foglalót.

2013. aug. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

Elméletileg hitelképesek vagytok, de mivel vélhetően vidéken vásároltok, így én is azt javaslom, hogy érdemes lenne előbírálattal élni, illetve esetlegesen előzetes értékbecslést kérni az ingatlanra.

Vidéken nehezebben értékesíthetők az ingatlanok esetleges nemfizetés esetén, így a bank hitelbiztosítéki értékre többet von le, mint pl. Bp-en, ez gond lehet, ha például kevés az önerőtök...


A kérdésedben hiteltanácsadókat szólítottál meg, majd később azt írtad, hogy érdemes-e bemenned a bankba. miért mennél be a bankba, ha egy hiteltanácsadó tud neked díjmentesen segíteni a hitel teljes lebonyolításában? Illetve van, hogy még kedvezményeket is ad a bank számodra, ha a megfelelő hiteltanácsadóval közelítetted meg a bankot....

2013. aug. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát. Budapesten szeretnénk, már láttam 1-2 megfelelő házat. A hitelképesség szempontjából kérdeztem a hitelügyintézőket, de nem tudtam,hogy tudnak kedvezményt adni. Majd akkor kerítek egyet, csak tartok hogy mire lemenne a hajcihő addigra elvinnék a házat,én meg ott állok a pénzzel...
2013. aug. 14. 08:29
 5/6 anonim ***** válasza:

"csak attól tartok, hogy mire lemenne a hajcihő addigra elvinnék a házat, én meg ott állok a pénzzel..."


Ha ez alatt azt érted, hogy mire kész a hitelbírálat, elviszi más az ingatlant, amit meg szeretnél vásárolni, akkor megnyugtatlak, ilyen soha nem fordulhat elő. A hiteligénylés élesben csak akkor indul el, ha már megvan az Adásvételi Szerződés, ami viszont már köti az eladót is, ő már nem tudja másnak eladni az ingatlant, meg kell várnia a hitelt.


Számodra az lenne a jó és biztonságos megoldás, ha egy olyan hitelminősítésen esnél át még az adásvételi megkötése előtt, ahol garantálják a jövedelmetek alapján az eredményt, így nem fordulhat elő, hogy elúszik a foglaló. (csak mellékesen jelzem, budapesti vagyok:)...)

2013. aug. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
előbírálatot kell készíteni és nem lesz félnivalód!
2013. aug. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!