Ezekkel a feltételekkel kaphatok hitelt?

Figyelt kérdés
Lakást szeretnék vásárolni. Júliusban lesz 2 éve, hogy dolgozom, még fiatal vagyok (22). Egy nagyobb cégnél dolgozom, viszont eddig ennél a nagy cégnél külsősként voltam és csak március 1-től van munkaviszonyom a nagy céggel. 130-140 ezret keresek. A párom 85 ezret. 5 millió forintot szeretnénk felvenni, mert a lakás 4,3 millió. Önerő 200 ezer Ft jelenleg. Mennyi az esélye, hogy így kapok olyan hitelt,ahol a havi törlesztő olyan 80ezer körül van?
2013. ápr. 5. 11:22
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Nincs tartozásom sem hitelkártyám/hiteltartozásom, nem vagyok BAR listán! Gondolom ez is számít.
2013. ápr. 5. 11:25
 2/23 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

3 hónap leteltével (próbaidő letelte után)a leírt jövedelmeket tekintve hitelképes vagy.

Az ingatlan hol van helyileg?

Az ingatlannak a piaci értéke is 4,3millió ft vagy áron alul vásárolnátok?

Tégla vagy vályog?

Ha az ingatlannak a reális piaci ára a 4,3millió ft és nem tudtok pótingatlant sem bevonni, akkor a 200ezer ft önerő nagyon kevés, ugyanis a törvény azt írja le, hogy a bankok nem terhelhetnek forgalmi érték 80%-ánál jobban...

2013. ápr. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

0 az esélye, mert:


- 20% önerő szokott lenni a minimum (tán még törvényileg is szabályozott) De inkább többet kérnek.

- Ha 4,3M a lakás értéke, arra a bank maximum 3M ad és akkor még szerencsétek is volt

- 25 év alatt nem szoktak adni hitelt egyáltalán

- A párod fizetése teljesen irreleváns egész addig, amíg nem házasodtok össze, vagy nem vállal fizető kezességet. De közel minimálbérre nem fog ujjongani a banki ügyintéző

- Az majdnem mindegy milyen cégnél dolgozol, az viszont, hogy "külsősként" mit jelent?


Összességében mondjuk mindegy is, elenyészően kevés az esélye, hogy kapjatok ennyi hitelt ilyen feltételekkel és max ügyeskedéssel lehetne megoldani ezt is.

2013. ápr. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Vazeg, 22 evesen 140k-s fizuval ne akard hitellel nyomoritani magad! Miert gondolja minden fiatal, hogy a hitel vagany dolog?
2013. ápr. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

a 47%os válaszadó válaszaira reagálva:

- 22 évesen igényelni tudsz ingatlanfedezetes hitelt

- a párod adóstársként bevonható, akkor is, ha nem vagytok házasok, de közösen vásároltok. Még támogatott ft hitelt is kaphattok...

- az önerő önmagában valóban kevés

- a minimálbéres adóstárs is több, mint a semmilyen, de jelzem a nettó 85ezer az a minimálbér felett van...

2013. ápr. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors és őszinte válaszokat!

A lakás helyileg Dunaújvárosban van, 4,5 ért árulják, de szerintem le tudnánk alkudni 4,3-ra. Tégla lakásról van szó.

Én ezt teljesen megértem, hogy 25év alatt nem adnak hitelt, meg ennyi önerővel pláne, csak gondoltam hátha. Jobb lenne saját lakásban hitelt fizetni mint albérletben valaki másnak fizetni hogy ott lakhassunk, persze erre én sem láttam sok esélyt hogy ez összejön, csak reménykedtem,de akkor majd pár év múlva újra próbálkozunk,főleg ha több pénz van félretéve.Ez a lakás annyira megtetszett, hogy még hitelt is vennék fel miatta,mert sajnos csak eladó és nem kiadó. A párom közalkalmazott, azért keres ennyit. A külsős azt jelenti, hogy a nagy cég szerződésben állt egy kis céggel, és én ott a kis cégnél voltam több mint másfél évig bejelentve, de most a kis cég megszűnt és a nagy átvett mindenkit.

2013. ápr. 5. 11:37
 7/23 A kérdező kommentje:
Kedves 11:30-as! Ki mondta, hogy azért szeretném felvenni mert vagány dolog? Tudom, hogy sok a baj vele és sokáig kell fizetni, de nem albérletben szeretnék gyereket majd 10év múlva..
2013. ápr. 5. 11:38
 8/23 A kérdező kommentje:
Természetesen a párom adóstárs lenne. Akkor az önerőn kívül mégis van esély??
2013. ápr. 5. 11:39
 9/23 anonim ***** válasza:

# 8


Reális nincs.

Trükközni lehetne, hogy felvesztek személyi kölcsönöket (szabadon felhasználhatót) önerőnek, de őszintén, abba bele fogsz rokkanni.


Amúgy hidd el nekem, az albérlet hosszú távon sokkal olcsóbb és biztonságosabb, mint a saját lakás - pláne hitelre. Rugalmas vagy benne mind anyagilag, mind költözés ügyileg, nincsenek rejtett költségeid, karbantartási díjad, stb...


Magamra vetítve én azt számoltam ki, hogy egy saját lakás durván 2x annyi pénzbe kerülne nekem, mint egy pont ugyan olyan albérlet vagy lízing, ha 70 évet élek. A gyerekeimnek meg teljesen mindegy, hogy egy 30M értékű ingatlant hagyok rájuk vagy 30M megtakarítást.


Persze MO-n nyomják a hitelezők a köztudatba, mint az állat, hogy legyen SAJÁT lakásod, mert az KELL mindenkinek (ők meg jól élnek a kamatokból). Amíg ha körülnézel a fejlett világban elenyészően kevés ember él saját lakásban, mert elveszted a mobilitásod, ami a modern társadalomban a munkavállalás alapja.

2013. ápr. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igaziból csak az a problémám az albérlettel, hogy itt Dunaújvárosban igaz, hogy 35ezerért vannak már másfél-2 szobás lakások bútorzottan, viszont a bútorok kb. 30évvel ezelőttiek, meg a lakás állapota is, és ezek általában a város szélén vannak minimum 2km-re a központtól. Ami meg jó helyen van és jól is néz ki, ott az 1!szobásért elkérik a 60ezret..de egyébként teljesen igaz és elgondolkodtató dolgokat írtál..
2013. ápr. 5. 12:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!