Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van olyan bank, aki ingyen...

Van olyan bank, aki ingyen emailt küld azonnal a kártyás/számlás tranzakciókról?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva elegem van abból, hogy minden bank csak SMSes értesítésre hajlandó és mindegyiknél pénzbe is kerül ez a szolgáltatás, vagy havi fixbe, vagy SMSenként vagy a kettő vegyesen, de sehol sem ingyenes.

Szeretnék minden tranzakciómról azonnal értesítést kapni, de basszus, 2013-at írunk, miért olyan nagy kérés az, hogy ez az azonnali értesítés ne SMSben jöjjön, pénzért, hanem emailben?

Nem arról van szó, hogy nem fér bele, ez inkább már elvi kérdés a részemről, olyannyira, hogy ha valamelyik bank hajlandó SMS helyett/mellett emailt küldeni akkor szerintem azonnal váltok is rá.



2013. aug. 16. 20:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egyaz, hogy nem túl biztonságos, másik pedig hogy jó pénz nekik az smsezés...
2013. aug. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az első indokot nem gondolom valósnak. Egy emailcím ellopásához egy jelszót kell megszerezni, ami jó esetben csak az illető fejében van meg, az SMS-ekhez pedig a telefonkészülék is megteszi. Nem mintha bármi veszélyforrást jelentene az, ha valaki ellopná a banki tranzakcióink listáját.

Az utóbbi indokot érzem mérvadónak és őszintén bízom benne, hogy van olyan bank, amelyik hajlandó ettől eltekinteni...

2013. aug. 16. 21:59
 3/12 anonim ***** válasza:
SMS helyett kérj netbank szolgáltatást. Ott az e-mailnél biztonságosabban tudod ellenőrizni a bankszámlád állapotát.
2013. aug. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Netbank szolgáltatásom van, az oda való bejelentkezés SMS-ben külödtt jelszót vár, ami persze érthető, hisz a netbankon keresztül mindenféle ügy intézhető.

Én egészen konkrétan egy olyan szolgáltatásra gondolok, hogy ha veszek valamit bankkártyáért vagy átutalok pénzt vagy nekem utalnak akkor arról azonnal kapok 1 darab emailt és kész. Mint ahogy most SMS jön minden ilyesmiről, ha akarom.

2013. aug. 18. 11:38
 5/12 anonim ***** válasza:
SMS-ben létezik ilyen szolgáltatás. Bank biztonsági szempontból az email elavult és nem biztonságos. Független attól hogy neked pont az kéne. (nekem ingyenes)
2013. aug. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Megmondanád, hogy melyik bank melyik számlacsomagjához jár ingyen SMS (se havidíj, se eseti díj)?
2013. aug. 18. 13:59
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem korábbi diákszámla tartalmazza az ingyen szolgáltatásokat, pár nap múlva töltöm azt az életkort ami után már nem lesz ingyenes.
2013. aug. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ja értem, sajnos abból a korból már én is kicsúsztam egy 15-20 évvel. :D

Visszatérve úgy gondolom, hogy persze, bizalmas infókat, jelszavakat, kártyaszámot ne küldjön emailben és az is egyértelmű, hogy a netbank bejelentkezés kérjen SMS-es megerősítést, de egy vásárlás/átutalás értesítő szerintem nem minősül ilyen bizalmas, védendő adatnak, nyugodtan jöhetne mailben.

2013. aug. 18. 14:55
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyébként azt miből gondolod, hogy e-mailen jönne ingyenes lenne? Ahhoz is szükséges egy infrastruktúra fenntartása, tehát a bank - ha nem is jogosan - de kiszámlázna valamennyi pénzt rá.
2013. aug. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ez jogos. :) Bár azért elég durva lenne, hogy "emailenként 10 forint"... :D
2013. aug. 18. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!