Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldi bankon keresztül...

Külföldi bankon keresztül hogy lehet pénzt utalni?

Figyelt kérdés

Szeretnék rendelni egy telefont a vaterán de az eladó sem postai utánvételbe sem ajánlott levélben elküldött előre fizetésről nem akar hallani.

Vajdaságból kellene küldenem de...sose csináltam ilyet.


Bármilyen bankból bármilyen külföldi bankszámlára lehet küldeni, csak a számlaszámot és a nevet kell felmutatni?

és avval a valutával kell bemenni a bankba amilyen valutát utalni szeretnék, vagy pedig ott átváltják dinárról euróra??

Nekem nincs számlám és nem járkálok bankba,egyáltalán nem értek az ilyesmihez.

Nem mertem lefoglalni a terméket még mert abból attól tartok nagy baj lehet ha nem tudom átutalni a pénzt.

Persze ha valaki csinált már hasonlót akkor Kishegyes környékéről szívesen elfogadok egy kis segítséget, ma délelőtt folyamán... a szerbnyelv tudás hiánya miatt is elkelne egy kis segítség mivel lehet hogy valamilyen papírokat is ki kell tölteni.


2013. aug. 22. 07:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Bármelyik bankból bármelyikbe, kell a név, számlaszám, swift kód. A saját valutádban fizetsz, a bank fogja váltani középárfolyamon a pénzt+ némi kezelési költséget is fel fognak számolni.
2013. aug. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

Mi az a swift kód?

2013. aug. 22. 08:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Minden banknak van egy egyedi swift kódja. Azt elvileg meg fogja adni akinek utalnál, vagy ha személyesen intézed az utalást, akkor megnézik neked az ügyintézők a cél bank neve alapján.
2013. aug. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Sajnos egyáltalán nem lehet külföldi bankból pénzt utalni, sem bankszámláról sem pénzt küldeni számlára. Voltam ma reggel, megpróbáltam,de közölték hogy csak bankon belül lehet egyik számláról másikra. Majd megpróbáljuk a postát, valamennyire belement az eladó. Ha nem is biztonságos de az legalább működik. swift kódról amugy sehol sem hallottak és nem is adtak, csak név és számlaszám volt az e-mailben is.
2013. aug. 22. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!