Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Februárban tervezek kiköltözni...

Februárban tervezek kiköltözni Londonba. A szállást egy magyar cégen keresztül intézem. Milyen ötletek lennének az angliai munkakereséshez?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele hogy csak úgy lehet kint munkát kapni, ha kimegy az ember, és rendelkezik NI numberrel, illetve angol lakcímmel és telefonszámmal! Nekem rengeteg ismerősöm fogta magát és kiment, és azt mondták hogy úgy találtak munkát hogy bevitték mindenhova a CVjüket, és a managerrel beszéltek! Illetve vannak Londonban az úgynevezett job centerek is. Milyen, tapasztalatok vannak ezzel kapcsolatban? Milyen eséllyel lehet munkát találni kint? Egyébként beszélni középfok alatt beszélek kicsit, tudom hogy így csak a legalsóbb munkákat fogom megkapni, de valahol el kell kezdeni.

2013. jan. 15. 18:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

"sak úgy lehet kint munkát kapni, ha kimegy az ember, és rendelkezik NI numberrel, illetve angol lakcímmel és telefonszámmal!"


A lakcím és a telefonszám igaz, de az NI szám megléte nem feltétele a munkába állásnak! Ezt sokan nem tudják, és a munkaadók ki is használják! NI szám nélkül is el lehet kezdeni dolgozni, csak addig, amíg ez nincs meg, több adót vonnak. Mellesleg az NI szám megszerzése egy munkaszerződéssel a kézben gördülékenyebben megy, mint anélkül.


Az tényleg jó megoldás, hogy mész a városban és ahol keresnek embert és szívesen dolgoznál, oda bemész, leadod a CV-d. Sok esetben ez beválik.

2013. jan. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nagyjából mennyi időbe telik?
2013. jan. 15. 19:52
 3/13 anonim ***** válasza:

"Köszönöm a választ. Nagyjából mennyi időbe telik?"


Szívesen. Az NI szám megszerzése mennyi időbe telik? Változó. Felhívsz egy telefonszámot, megadod az adataidat, majd kapsz egy kódszámot, és egy interjú időpontot, ahol meg kell jelenni útlevéllel, munkaszerződéssel, lakcímigazolással, stb. Időpontot átlagban 2 hét múlvára adnak, de ez erősen változó.

2013. jan. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem. Mennyi idő míg az ember talál rendesen munkát Februárban. 1 hónap alatt azért lehet találni?
2013. jan. 15. 21:23
 5/13 anonim ***** válasza:
Teljesen nyelvtudás, végzettség és szerencse függő. Nekem volt egy lakótársam, aki 8 hónapig nem talált teljes állást, csak alkalmi melókat, pedig az angolja is egész jó volt. 1 hónap alatt azért lehet találni, bár ha nagyon gyenge az angolod, akkor nem biztos. Én 2,5 hét alatt találtam szakmámba vágó állást.
2013. jan. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam hogy találni mindenképpen lehet nem sok idő, maximum el kell fogadni az első állást amit kínálnak, legyen az akár takarítói állás is! Aztán onnan majd lehet feljebb lépni és építkezni
2013. jan. 15. 22:34
 7/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt se kell elfelejteni, hogy ott te is csak egy "r*hadt bevándorló" leszel a sok néger muszlim stb közül akármilyen ember is vagy valójában.
2013. jan. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
szia. én is kiszeretnék költözni. melyik irodával mész ki? Nekem is középfok körüli a nyelvtudásom, és elsősorban fejleszteni szeretném.
2013. jan. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Privátban írtam, majd válaszolj!
2013. jan. 16. 13:18
 10/13 anonim ***** válasza:
27%
Én oda is vinnék be CV-t, ahol akkor épp nem keresnek senkit. Mi pl megtartjuk a jelentkezési lapokat és ha gyorsan kell valaki, akkor a meglévőkből válogatunk. Amúgy február vége - március eleje felé érdemes jönni. Kizárólag Jobcentre-en keresztül elérhető munkákra sztem nagy a túljelentkezés, de meg lehet próbálni.
2013. jan. 17. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!