Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem pofátlanság, hogy minden...

Nem pofátlanság, hogy minden egyes tranzakciónál vonnak le díjat a kártyahasználatra (kártyahasználati díj) , de évente még levonnak egy vagon pénzt pluszban azért, mert egyáltalán van kártyám (kártyadíj)?

Figyelt kérdés
Tisztára kiakadtam, hogy 2 kártyára (férjem és én használunk kártyát) tegnap levontak tőlem 8000 forintot. Biztos van, akinek ez aprópénz, de szerintem rengeteg pénz: az egy havi gyesemnek majdnem harmada... Tavaly jóval kevesebb volt. Mit képzelnek?
2008. júl. 1. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

nézőpont kérdése.


ha arra használja az ember a kártyát amire való, azaz fizetésre, akkor csak éves kártyadíj van. Ha neked kp kell, akkor az plussz szolgáltatás és díjköteles. Ha nem tetszik, akkor is ez van. (a szemétség az a postai pos terminál, ami kp felvételnek számít, nem kártyás fizetésnek és így díjköteles)


mi megsaccoljuk hó elején, hogy mennyi kp-ra lesz szükségünk és annyit kiveszünk, egyébként meg ha lehetséges kártyával fizetünk. Oda kell figyelni a dologra és ésszel kell csinálni, akkor nem rángatnak le az emberről egy csomó pénzt.

2008. júl. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
én is nagyrészt kártyával fizetek mert azután nem vonnak le pénzt.
2008. júl. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

De, egyet értek veled, a világ legnagyobb gyökérsége. Most lehet itt okoskodni, hogy csak egyszer vegyél ki pénzt havonta, meg vásároljál kártyával. (Az ilyenek gondolom még mosolyognak is miközben fizetnek azért, hogy felvehessék a megdolgozott pénzüket). Én pl soha nem tudom, hogy mennyi pénzre lesz szükségem 2 hét múlva, viszont sokat nem szeretek magammal vinni, nem olyan környéken lakom, ahol megengedhetném magamnak.


Már csak azért görénység a dolog, mert egyébként is szarrá kaszálják magukat a bankok pl. a hitelekből befolyó kamatokkal (a befektetésekből sem te kapod a nagyobb részesedést, ebben biztos lehetsz).


Végezetül nem hiszem, hogy jogosan díjköteles a SAJÁT pénzem felvétele, ami a BANKNAK kamatozott, amíg nem vettem fel (Képzeljétek el a következő szituációt: reggel 8-kor van 244000 Ft a számlámon. Ezt a bank fogja, és átváltja €-ra, aminek a árfolyama ebben az időpontban 244 Ft. Vagyis van 1000 €. Én este 6-kor veszem ki a 244000 Ft-omat. Viszont az € árfolyama már 245 Ft. A bank visszaváltja az 1000 €-t forintra, ami így már 245000 Ft-ot ér. Persze az 1000 Ft megy a banknak. És még én is adok nekik néhány 100 forintot kp felvételért. Ez tényleg olyan jó? Akkor csak mosolyogjatok kedves válaszolók)

2008. júl. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon jó lenne,ha legalább a pénzfelvétel után nem vonnának.Álltalában kártyával fizetek,de előfordul,hogy készpénzre is szükség van.(pl.piacon)Nagyon meglepődtem,mikor a postán kártyával szerettem volna befizetni a számláimat.Szerencsémre közölték velem,fizethetek nyugodtan kártyával,de 500Ft-t von le a bank érte.Természetesen a kedves Hölgy közlésére kp.ben fizettem.Így is sok a havi levonás.legalábbis nekem rokk.nyugd.vagyok.Sajnos tehetetlenek vagyunk.
2008. júl. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!