Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a pofátlanság...

Szerintetek mi a pofátlanság az, ha étteremben a saját üdítőmet iszom meg az ételhez?

Figyelt kérdés
Leírnám a sztorit. Mostanában gyakrabban járok éttermekbe, egy-két helyen nagyon finoman is főznek, de amit az italárakkal variálnak, az polgárpukkasztó. Legutóbb is az egyik étteremben egy semmi kis két decis Coca Cola-ért 370 Ft-ot kértek! Ez úgy bruttó, üveggel együtt kerül 100 Ft-ba. 400%-os haszonnal adják ezek a hiénák az italokat. Melyik a nagyobb pofátlanság? Az, ha a táskámból előkapok egy fél literes műanyag Coca Cola-t és abból iszogatok, vagy az, hogy a hiénák 400%-os haszonnal sóznak rám egy italt? Én az utóbbira tippelnék, ezért mostantól azt fogom csinálni, hogy elkérem az itallapot is rendelés előtt, és ha ilyen a szitu, akkor bizony köszönöm, de nem kérek italt, elővarázsolom azt majd én a táskámból. Ti hogyan vélekedtek erről?
2011. okt. 26. 16:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%
Ilyen drága az ital, akkor mennyi lehet a kaja? :D Am több szempontból is nézve rohadjanak meg, h ennyit rá tesznek. Én sem innék semmit az tuti, ha cikinek találnám, akkor kimennék wc-be és ott innnám meg. :D Ennyi.
2011. okt. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%

Azt, hogy bunkóság, amit csinálsz. Ezzel az erővel beülhetnél a Gundelbe egy otthonról hozott doboz kajával, max megkérnéd őket, hogy melegítsék meg!

Nyilván, hogy haszonra mennek, de ha ez nem tetszik, akkor ne menj étterembe vagy még egyszerűbb, ne kérj inni!

2011. okt. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
Az árakkal kapcsolatban igazad van! Viszont sajnos nem illik : Gondolj bele ha hozzád menne valaki vendégségbe és ebéd közbe elő venné az italt mert te nem tutad biztositani neki azt amit ő szeret ?! Hogy éreznéd magad : Ne haragudj de ha ételre van pénzed ,és rendszeresen jársz éttermben akkor miért akarsz az italon sporolni ?? Meg teheted ha már mindenképp sporolni akarsz ,hogy kérsz 1 kancsoba vízet.
2011. okt. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy szerintem mindenhol kérhetsz csapvizet is.
2011. okt. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem is pofátlanság amit művelsz, ha rendszeresen étterembe járni van pénzed, akkor erre is legyen, étteremben nem vesszük elő az innivalónkat és kész. Szerintem is csak kérj egy kancsó csapvizet, ha felajánlják az üvegeset mondd, hogy nem szereted.
2011. okt. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%

Azért nem illik,mert prosztóság.

Ha nincs pénzed az italra/derogál kifizetni,akkor maradj otthon.

2011. okt. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%

Minden étteremben az ital és a savanyúság a drága.

Cserébe pl. a főételeknek (általában) elfogadható áruk van.

Sajátot inni/enni nagyon udvariatlan dolog, egyszerűen jól nevelt ember ilyet nem csinál.

Azt javaslom, hogy ha nem akarsz ennyit kifizetni italra (ezt amúgy megértem), akkor simán várd meg, amíg kimész az étteremből, és kint igyál az üvegedből majd. Én ezt csinálom.

Illetve a legtöbb helyen lehet kancsóból vizet önteni magadnak, és az ingyen van.

2011. okt. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%
Tényleg nem illendő, mi mindig egy minimális italt veszünk, majd a kocsiban mindig van kint ásványvíz.
2011. okt. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem tetszenek az árak, ne menj vendéglőbe. Nekem ez a véleményem.


NEM a 100 Ft-os kólát fizeted meg, hanem azt, hogy megveszik, tárolják, hűtik, felszolgálják, elmossák a poharat utánad, világítanak az étteremben, amíg ott ülsz, netán fűtenek vagy légkondícionálnak. Nem az üdítő kerül 100 Ft-ba, hanem hogy náluk iszod meg - kulturált körülmények között. Ha olcsó kólára vágysz, vedd meg magadnak és idd meg otthon.


Az nem zavar, hogy egy rántott szelet a menzán körettel 700 Ft, a vendéglőben meg 1500-2000 között van?

2011. okt. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%

aki étterembe jár ne cigánykodjon már ezen! hol éltél/élsz te? köztudott dolog hogy az ital sokkal drágább az éttermekben mintha megvennéd a boltban...ha ennyire nem tetszik a dolog akkor ne járj éttermebe!

egyébként ennél cikibb/égőbb dolgot el sem tudok képzelni hogy elmegyek egy étterembe és a táskámból iszok.

2011. okt. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!