Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van még olyan, hogy vki egy...

Van még olyan, hogy vki egy tartozás miatt börtönbe menjen?

Figyelt kérdés
Bedőlt hitel miatt végrehajtás alatt van a házam. Nem bírom fizetni, gondolom lesz majd árverés meg fizetésből letiltás. De az árverés nem fogja fedezni a hitelt, a letiltás meg megy majd 20-30 évig? Vagy hogy van ez? Lehet még ilyesmiért börtönbe kerülni?
2013. szept. 1. 16:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem de a vagyonodat tiltani fogják 20-30 évig akár a nyugdíjadból is.
2013. szept. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Adósság börtöne már régen nincs. Bár van terv róla (lehet azóta érvényben van, nem tudom) hogy esetleg a tartozások összegét le lehet ülni. Végül is az elmaradt gyerektartásért leültetik az embert (a szomszédom is elmaradt gyerektartásért ült 4 hónapot)

A végrehajtás, és árverés után ha marad még tartozás azt bizony keményen levonják a fizetésedből.. Akár 20-30 évig is amíg dolgozol..

Nem tudom otthon ez mennyire működne (szerintem otthon is létezik ilyen, csak nem világosítják fel az embert, úgy mint nyugaton) van olyan lehetőség hogy maga az adós csődöt mond.. Ilyen esetben másfajta eljárás alá kerül.. Angliában tudom hogy zajlik:

Ha valaki totál elvan adósodva és képtelen fizetni, felkeres egy csoportot akik ebben az esetben segítenek nekik) Csődöt mond a bankok felé, és a csoport segítségével kijelenti hogy szándékában áll fizetni, de nem tud annyi összeget amennyit a bank elvár.. Ilyenkor a legminimálisabb összeget utalják a bankoknak.. Így nem 1 év alatt hanem mondjuk 4-5 év alatt fizetik vissza amivel tartoznak.. Egy idő utána bankok nem tudnak mit tenni, nem tudnak foglalni, sem bírósághoz fordulni, mert a fizetési szándék mindig megvan...

Onnan tudom, hogy egy kollégám pont így van most és ő mesélte, hogy jelenleg csak 60 fontot fizet a 200 font helyett...mert csak ennyit tud.. Szép lassan de apad a tartozása..

Szerintem Magyarországon is van ilyen lehetőség,csak utána kéne járni..

2013. szept. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem utolsó ilyen nincs, most tervezik bevezetni de úgysem lesz belőle semmi.
2013. szept. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


az árverés és a letiltás milyen sorrendben van? előszö megpróbál árverezni, és csak utána tilt le, vagy már az árverezés alatt is mehet a letiltás? mert falun lévő nem túl jó állapotú ingatlanról lévén szó, lehet hogy sokáig nem fog kelleni senkinek. vagy meddig mehet le? meghirdeti először mondjuk 5 millióért, de ha nem viszik, a végén ez lehet 500 ezer is? és addig lakhato ott, vagy egyből kiköltöztet?


és a végrehajtó egyébként mennyi részletet adhat? nagyon szeretném kifizetni, bármit megtennék. azt hiszem, én voltam a link és nem vettem komolyan. de a végrehajtó nem fog 20 évi részletet adni, ugye? hülye kérdés...

2013. szept. 1. 16:43
 5/16 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen és nem is tervezik, nem tudom, hogy ezt az előzők honnan veszik.
2013. szept. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

utánaolvastam ennek, amit írtok, magáncsődnek nevezik és 2014-ben jöhet. de félek, hogy ez csak kampányfogás.


épp a napokban olvastam, hogy az idén 4000 ingatlant akarnak elárverezni a bankok. tehát még mielőtt lehetőség lenne az embereknek magáncsődöt jelenteni. ez azt jelentené, hogy közjegyző kirendel a bajba jutott emberek mellé egy pénzügyi felügyelőt, és ha az ember együttműködő és fizeti a részleteket, akkor bizonyos összeget elengednének a tartozásból. gondolom ezt akarják most elkerülni a bankok, és gyorsan árverezni.

nem tudom, mi lesz ebben az országban, de tuti lesz egy csomó öngyilkos ember. én 30 éves vagyok és semmi esélyem egy normális életre, az albérletet sem fogom tudni fizetni. sose fogok tudni így gyereket vállalni. és ajtam kívül még mennyien lehetnek így...

2013. szept. 1. 17:14
 7/16 anonim ***** válasza:

Időpont ma 16:31

A tévében volt róla szó, hogy esetleg bevezetik ami nyugaton már rég érvényben van.. De ezek szerint csak téma volt, de valóságban nem működik még...

2013. szept. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Kérdező azért az sem egy leány állom lenne ám.

Megmondanák neked, hogy holnaptól mondjuk nincs mosógép, tv, számítógép, interneted mert sokba kerül, napi 500Ft költhetsz kajára a többi meg menne hitel törlesztésre.

Szóval az nem úgy működne, hogy te akkor tudsz 10 ezret fizetsz hanem megoldanák, hogy minél többet tudj fizetni bármi áron, ezért lennének a felügyelők.

Eszközkezelőhöz nem tudsz fordulni, akkor legalább tovább bérelhetnéd olcsón a lakást.

2013. szept. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Először a letiltás van. Ez azt jelenti hogy onnantól kezdve nincs ehetőséged magad értékesíteni az ingatlanodat. Nincs lehetőséged gyorsan "elajándékozni" az ingatlanodat. Teljes letiltás alatt áll. De még egyezkedhetsz a végrehajtóval hogy a közösen megbeszélt összeget részletben fizeted. Ha nincs egyezkedés, akkor a végrehajtó bírósági úton engedélyt kér az ingatlan értékesítéséért.. Megkapja, mivel az ő pénzbe van benne.. Onnantól kezdve elkezdi hirdetni az ingatlant. Először olyan árért ami még elfogadható. Ha nincs vevő, akkor mindig lejebbe viszi az árat

Tegyük fel hogy az ingatlanod ér 6 milliót. A végrehajtó árulni fogja 4 millióért mert tudja 6 millióért nem fog elkelni. Senki nem érdeklődik 4 millióért sem, de én mondjuk megvenném 3 millióért.. A végrehajtó ha úgy látja hogy ez jó befektetés akkor eladja 3 millióért is.. (vagy kevesebbért)

Egy példa.

Évekkel ezelőtt egy házaspárnak a kis paraszt házukat a bank árulta. A házaspár eladhatta volna a bank előtt egy magánembernek 1.2 millióért a parasztházukat de ők többet akartak.. Így a bank döntött...Ők adták el. Én a banktól vettem meg a házat mindössze 350 ezer forintért..


Szóval olyat ne várj hogy jó áron el kel az ingatlanod, és azt se várd hogy 20 évig fizetsz valamennyit de az ingatlanod megmarad...

Ahogy a következő kérdésedre is hasonló választ fogsz kapni... Az ingatlanod lesz az első amit elárvereznek..

Ha még nem késő , ha még nem tette rá a kezét a bank vagy a végrehajtó akkor ad el gyorsan te, mert csak így jársz jobban...

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugye..

2013. szept. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

én ezt szívesen meg is tenném, de nincs olyan ma, hogy gyorsan adjunk el egy ingatlant. faluról van szó, és nincs is a legjobb állapotban a ház, a kutyának sem fog kelleni. vannak itt ismerősök a faluban akik évek óta hirdetik az övéket és még érdeklődő sem akad.


a magáncsődöt úgy tervezik, hogy nem fogja megmondani, hogy mennyit költhete, csak tanácsokat ad az illető, megnézi, h mit lehetne pénzzé tenni, és persze a luxust nem fogja hagyni. de arról szó sincs, h nem lehet mosógéppel mosni. az internet kérdéses. az lehet h luxus. de a tiszta ruha semmiképp.


még van vmi, de válaszolás közben nem látom a kommentjeiteket.


ja, azt is találtam közben, h az ingatlan értékének 70%-án (durva esetben 50%) lehet értékesíteni. tehát ha az értékbecsló azt mondja, h a ház ér 5 milliót, akkor 3,5 alatt nem árveezheti el. e egy kicsit megnyugtat. nem fogja senki 350 ezerért megvenni.

2013. szept. 1. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!