Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Londoni nyári munka miatt a...

Londoni nyári munka miatt a HSBC-nél nyitottam passport accountot. Viszont már 3 éve hazautaztam, nem szándékozom visszamenni, és a kártyát sem fogom használni soha Lehetséges, hogy egyszer behajtják rajtam a tartozást?

Figyelt kérdés
Kezdetben még küldték a hazai címemre a számlakivonatot, majd rendszeresen a brossúrákat, tájékoztatókat. Eleinte nagyon zavart, és a netbanknál beállítottam, hogy mindenfajta értesítést online kapjak. Eltelt egy időbe míg megértették. Próbáltam a netbankon belül több levelet is írni, hogy nem kérek tájékoztatót a címemre, szüntessék meg számlámat, válasz sosem érkezett. Egy ismerősöm, aki újból kiment, elmondta annak az ügyintézőnek, akinél nyitottam a számlát, hogy mi a helyzet, azt mondta, hogy minden rendben, ne aggódjak emiatt. A másik több éve kint élő ismerősöm pedig azt tanácsolta, hogy emiatt ne aggódjak, sosem fognak Magyarországra jönni, és behjtani, számtalan ember csinálja ezt, végül úgyis megszüntetik. Én is úgy gondolom az a logikus, hogyha nem fizetem, akkor megszüntetik a számlát, ennek már 3 éve. A levelek is folyamatosan ritkultak, most már csak egy évben, ha egyszer érkezik tőlük valami teljesen általános tájékoztató, semmi felszólítás. Az viszont nagyon idegesítő, hogy tudják a címemet, és még ennyi idő után is küldik a levelüket, mint ügyfelüknek. Szerintetek származhat ebből valamilyen bajom valaha?

#bank #külföld #tartozás #HSBC Bank #számla megszűntetés
2013. aug. 5. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:

biztos hogy behajtják, hiszen a passport accountnak havi díja van, ha nem mondod le, a tartozás csak nő és nő!


a számlát meg kellett volna szüntetned mikor hazajöttél.

2013. aug. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha van tartozás, akkor egy idő után követelni fogják. Érdemes utána nézned és ha kell végleg megszüntetni.
2013. aug. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Online le tudod mondani, én is így csináltam. Persze előtte utalj át annyit, amennyivel tartozol. Nekem 8 GBP/hó sajnos HSBC Passportnál, nem olcsó.
2013. aug. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és meg tudnád mondani, hogy pontosan hogyan mondjam le. én próbáltam megszüntetni online, sőt telefonon is,de semmi olyan funkciót nem találtam. az e-bankon belül írtam üzenetet
2013. aug. 6. 06:48
 5/7 A kérdező kommentje:
be sem tudok lépni netbankba, mert az írja ki, hogy nem jó a banki azonosítóm. pedig jól írom be...
2013. aug. 6. 07:02
 6/7 Peterke666 válasza:

Ha nem mész vissza Angliába többet, akkor az életben nem fognak rajtad behajtani néhány fontot, a levelek csak automatikusan mennek mivel tartozol.

Viszont amiért egyetértek az előttem szólóval h ki kellene egyenlítened a tartozást, mivel ha valaha úgy döntesz h visszamész dolgozni, nehéz lesz úgy bankszámlát nyitni h rajta leszel a "fekete listán", márpedig bankszámla nélkül nincs munka (legális).

Én hagytam az ingyenes Natwest számlámon pár fontot mikor hazajöttem, 4 év után mintha mi sem történt volna használtam tovább a számlám, csak bejelentettem az új lakcímem. Ha nincs rajta pénz akkor Natwest-nél 3 év után szüntetik meg automatikusan a számlát, ha hagysz rajta valamennyit akkor nagyon sokáig hozzá sem kell nyúlnod, még kamatozik is néhány p-t:)

2013. aug. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Soha nem fogok kimenni többé dolgozni, a számlát sem fogom használni soha. a tartozás is úgy keletkezett gondolom, hogy a havi 8 font számlavezetési díj halmozódhatott. nem tudom mert ez az egész úgy volt, most már tisztán emlékszem, hogy küldték az értesítőt a tartozásról az 1 ingyenes év után. utána én azt befizettem kb 2-3 hónapot előre kifizettem, mert akkor még nem tudtam hogy lesz-e munkám, és tudom mennyire nehéz bankszámlát nyitni, ezért hagytam egy lehetőséget magamnak. aztán mikor rájöttem hogy az átutalás kerül annyiba, mint a számlavezetési díj itthoni viszafizetése, na akkor mondtam azt, hogy nem. azóta soha nem küldtek számlakivonatot, felszólítást, csak tájékoztatót mindenféle sz@r banki változásokról. viszont minden tőlem telhetőt megtettem hogy bezárják, telefonáltam, e-bankon belül írtam 2-3 levelet. amit nem értek hogy 3 év után miért kapok én még mindig tőlük levelet mint ügyfelük. igaz egy évben egyszer. ekkor merült fel bennem a kérdés, hogy lehet hogy be sem zárták a számlám, halmozódik a számlavezetési díj ami mára már 60 ezer Ft??? én ezt csak úgy hogy "kiegyenlítsem a tartozást" nem fogom kifizetni
2013. aug. 13. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!