Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha házat akarok eladni akkor...

Ha házat akarok eladni akkor azt mindig ki kell függeszteni az önkormányzatnál is?

Figyelt kérdés
2013. szept. 1. 16:45
 1/10 anonim ***** válasza:
18%

Én nem értem a kérdésedet?

Ha van egy ingatlanod (házad) ami a te tulajdonod akkor azt miért is kéne az önkormányzatnál kifüggeszteni?? Nem kell. Úgy adod el ahogy neked tetszik. Hirdeted újságban, facebookon, kocsmákban. Vagy csinálsz szórólapokat és osztogatod.. Úgy árulod ahogy akarod.


Viszont ha nem a te tulajdonodban van a lakás hanem önkormányzati akkor meg főleg ne függeszt ki, mert azt elvileg nem adhatod el.. Csak elcserélheted.. Bár sokan eladják de maguk között...

2013. szept. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Csak termőföld vagy tanya esetében kell kifüggeszteni, belterületi ingatlan esetén nem kell.
2013. szept. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Elméletileg az önkormányzatnak elővételi joga van mindenre meg a szomszédoknak is, innen gondolom hogy ki kell függeszteni hogy aki akarja megvegye.

Csak ez akkor gáz mikor én akarok jóáron házat venni aztán lecsap rá a szomszéd földesúr...

2013. szept. 1. 17:15
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
A házadra semmiféle elővételi joga nincsen sem a szomszédnak , sem az Önkormányzatnak , téves információt kaptál.
2013. szept. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%
Nincs se a szomszédnak se az önkormányzatnak lakóházra elővételi joga...
2013. szept. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Belterületi házról van szó?
2013. szept. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Külterületi.

De a földre meg ilyenekre van elővételi jog? Egyéni rendeletet sem hozhatott a helyi önkormányzat hogy elővételi joga van?

2013. szept. 1. 22:04
 8/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok és mint írtam a termőföldre és tanyára van elővásárlási jog, így ilyen ingatlanok esetében kötelező a kifüggesztés. Külterületről lévén szó, a te házad is jó eséllyel beleesik valamelyikbe az alábbiak közül:


a)7 termőföld: az a földrészlet, amelyet a település külterületén az ingatlan-nyilvántartásban szántó, szőlő, gyümölcsös, kert, rét, legelő (gyep), nádas, erdő, fásított terület művelési ágban vagy halastóként tartanak nyilván;


b)8 tanya: a település külterületén lévő mezőgazdasági termelés (növénytermesztés és állattenyésztés, továbbá az ezekkel kapcsolatos termékfeldolgozás és terméktárolás) céljára létesített lakó- és gazdasági épület, épületcsoport és az azonos helyrajzi szám alatt hozzá tartozó, legfeljebb 6000 m2 területű föld együttese;

2013. szept. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező !


Ha külterületi az a ház , vagy inkább tanya , akkor esetleg írd ki , különben nem kapsz jó választ !

2013. szept. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak jó erős legyen a szög, amire kifüggeszted!
2013. szept. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!