Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyit "von le" magának a...

Mennyit "von le" magának a bank általában egy lekötésnél?

Figyelt kérdés

Tehát, ha berakok a bankba 4 millió forintot 9%-os kamatra, akkor kb. mennyi pénzt kapok majd a lekötés lejártakor?


Gondolom bankonként változó, majd megyek be érdeklődni, csak kíváncsi lennék, hogy kb. mire számítsak, mert nagyon nem értek ezekhez a dolgokhoz...


2013. szept. 2. 13:20
 1/5 Frontosa ***** válasza:

A bank a kamatból semmit, 16% kamatadó van érvényben és 6% EHO, azaz a bruttó kamat 78%-át kapod meg, a többi megy az állam bácsinak.

Ez minden hitelintézetnél egységes.

Max a banki kondíciókban lehet eltérés, pl. számlavezetési, tranzakciós díjak.

Üdv,

2013. szept. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A bank magának semmit nem von le, csak az államnak fizetendő 16%-os kamatadót és a 6%-os EHO-t. (értelemszerűen ezt a kamat összegéből vonják le, nem a teljes tőke 22%-át kell leadóznod)

Ez egységes dolog, a 9% mindenhol 9%.

Kb. 280.000 ft kamatot kapsz rá évente. (A 4 millióval és a 9%-os kamattal számolva, levonva a kamatadót és az EHO-t)


Azt megkérdezhetem, hogy hol van jelenleg 9%-os kamat, amiről beszéltél? Vagy ezt csak a példa kedvéért írtad?

2013. szept. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kérdésedet az előttem írok tökéletesen megválaszolták, de szerintem sehol nem fogsz 9%-os kamatot kapni mostanában, hiszen augusztus 28-án a jegybanki alapkamat megint csökkent, most csak 3,8%, ezért egyik bank sem fog ilyen kiugró éves kamatot fizetni a betétekre még több milliós betét esetén sem.


Itt találsz pl kalkulátort az új lekötött betétekre:


[link]

2013. szept. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az az igazság, hogy ezt tavaly kötötték le nekem, és most fog lejárni, de nem tudom, mennyi kamat lesz rajta. Viszont ennek nem örülök, hogy már nem lesz ilyen magas a kamat, ugyanis továbbra is leköttetném.

2013. szept. 2. 20:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos ez van.

Viszont, ha tavaly kötötték le, akkor az EHO még valószínűleg nem vonatkozik rá (maximum az utolsó pár hónapra), de a pontos szabályozást nem tudom. Tehát akkor az a 6% elvileg megmarad.

2013. szept. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!