Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Csak én ném értem hogy müködik...

Csak én ném értem hogy müködik az euros állmkötvény? Nem tudom kiszámolni megéri e. Mert amit lehet venni az már májusi és nem névértéken áruljak valaki kiszámolná nekem?

Figyelt kérdés
3.95 rá a kamat de nem értem az egészet vagy hova tegyem az euróm?
2013. szept. 6. 23:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
De figyeljél már :)) Nem tud olvasni így nem tudja mit kéne számolni xD Loooooool
2013. szept. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Nem kellene gúnyolódni mert bárkinek lehet számolási írási zavara ezért kérek segítséget mert nekem nem megy . Ettől még normális vagyok
2013. szept. 7. 12:12
 13/21 A kérdező kommentje:

[link]


Erről van szó. De valaki legyszi számolja ki akkor ennek alapján hogy ha 6000 eurót betszek de azt nem névrtéken tudom megvenni hanem ahogy mondtak nekem 100 euróért 90 euró értékű kötvényt kapok akkor ugye számomra nem annyi a kamat mintha neverteken venne, és ezt kéne kiszámolni hogy akkor hány % az eves kamat

2013. szept. 7. 12:15
 14/21 anonim ***** válasza:
De a csaladban nincs senki aki segitene?? Itt barki atverhet... Es ha ez gondot okoz akkor en a helyedben egyedul nem mennek bele ilyen ugyletekbe... Amugy 3-400eurot nyersz az egesszen 5ev alatt... nem tudom ez megeri e neked??!!
2013. szept. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyjad mert jószerint nem is lesz hasznod belőle illetve azt se tudod, hogy milyen kamatok lesznek még 3éven keresztül!
2013. szept. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

És akkor szerintetek hová kéne áttennem a pénzem? Mert a bankom 1%ot fizetne. De az még így is rosszabb mintha a pemákot veszem? Ugye vagy nem jól gondolom? A családom azért nem avatom be mert ez a megtakaritasom és akkor kölcsönkérnék és nem tudnk visszaadni sajnos már jártam így. És ez egy anonim oldal és szégyenlem mások előtt ezt a fogyatékosságom és gondoltam itt kiszámolja nekem valaki. Mert nem értettem meg ahogy a kincstárba elmondták nekem és sírva jóttem ki tudjátok nem valami jó hogy nem értek meg dolgokat.

D ha valaki kiszámolná nekem számszerűsítve akkor nagyon boldog lennék.

Én úgy tudok a dolgokhoz viszonyítani hogy értsétek

Eddig nekem a bankom adott 3%ot.

Hasonló lenne jó de q bank már csak 1% ot adna.

Az államkötvény értem hogy jó, de ahogy értelmezem vsz. Akkor jó venni mikor kiadják.

De csak egyfajta euros kótvényt lehet venni amit már kiadtak májusban

Az ügyintézőt hiba kérdeztem nekem megéri e csak azt mondta hát már májusban ki lett adva így napi árfolyam van ami azt jelenti hogy 100 euróért tudok venni 90 euronyi ktvényt és hasonlítsqm össze a bankom ajánlataival és számoljak döntsek. De nem tudom kiszámolni.

Sajnos egyébként pont azért mert már sokszor kihasználtak nem szivesen osztom meg az életbeli ismerőseimmel a problémámat.

Mert ez az én pénzem és meg is akarom tartani.

De képtelen vagyok kiszámolni bárhogy próbálom hány %lesz az éves kamatom így nekem.

2013. szept. 7. 12:24
 17/21 anonim ***** válasza:

Már kiszámolták egyszer,hogy 6554 euro lenne 5 év múlva.

Ez 1.7% kamatnak felelne meg.


De nem fog itt senki komolyabb számításokba bocsátkozni, mert egyszerűen össze vissza adatokat írsz. Így senki nem szeretne félrevezetni .

A leírt adatok alapján nem tűnik túl jó döntésnek a vásárlása .


Nézz szét kicsit jobban szerintem az ajánlatok között.


Például itt elég jól össze vannak szedve az ajánlatok, FHB biztosan van a közeledben és ott már 2%+ a kamat.

[link]


Vagy ha akár külföld is szóba jöhet akkor itt például részleteik ,hogy Ukrajnában 9% Euro kamat is szóba jöhet,és,hogyan is működik ez.

[link]


De most itt hiányos adatok nélkül senki nem fog neked számolgatásokba bonyolódni.

2013. szept. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Mellesleg ez a papir nem is 5eves hanem 3eves szoval nem lesz 6400 a vege... az idei evbol is mar csak par honap van vissza, raadasul valtozo kamatu szoval baromi nagy bukas lenne az egesz. Ezt nem kimondottan a magyaroknak talaltak ki vagyis reszben azoknak akik ugy gondoltak, hogy ne csak forintban legyen a penzuk hanem euroban is! Csak a problema ott van, hogy ugyanugy a magyar allam van mogotte mintha forintban lenne az a penz tehat semmivel sincs nagyobb biztonsagban mintha forint alapu papirrol lenne szo! Akkor erne valamit ez a diverzifikacio ha mondjuk nemet, osztrak vagy svajci papirokat venne az ember de azok meg szinte nem is hoznak semmit. Szoval ez a dolog igy ahogy van elegge halott kategoria!!
2013. szept. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszi. Így már nagyjábol értem. Akkor arra lenne érdemes várnom hogy kidobják a kóvetkező kötvényt és lecsapni rá ugye? Mert úgy teljes kamatot kapnék. És még azért gondolom jónak mert tbsz szmlán nincs kamatadó meg eho sem. Akor várom. Csak a bankból kivenni a pénzt már az is jó drága.
2013. szept. 7. 13:14
 20/21 A kérdező kommentje:

Igen utána új papirt kéne venni mert 5 évig benn kell tartani hogy ne fizessem a 22% ot a kamatado echot.

de amúgy qkkor ha nem is olyan jó miért veszik olyan sokan? Vagy ez csqk kamu beetetes?

2013. szept. 7. 13:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!