Ilona72 kérdése:

Kinek van tapasztalata a Nemzeti Eszközkezelő Zrt. -vel?

Figyelt kérdés

Minden érdekelne,ami ezzel kapcsolatos, mi a folyamata, mennyi időt vesz igénybe az ügyintézés. 1,5 hete jeleztem szándékom a hitelező bank felé,hogy csatlakoznék az eszközkezelő programjához, de még nem kaptam választ.

Sajnos végrehajtás alatt van az ingatlanom, félek kifutok az időből.



2013. szept. 24. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy nagycsaládos rokonom akart velük "üzletelni" A Családsegítő segítségével sikerült információt szerezni, hosszas levelezés után.

Ha jogosultnak találnak a programban való részvételre, akkor a tulajdonos költségére felértékelik a házat. Ennek az összegnek a felét kifizetik a Banknak, de a ház tulajdonjoga teljes egészében az Eszközkezelőé lesz.

Arra, hogy ha nem elég a hitelre az összeg, mi lesz a maradékkal. Kétféle választ kaptak. Az egyik verzió esetén a hiteltartozás megmarad, a másik verzió szerint a Bank elengedi. (Utóbbi nem igazán hiszem)

A volt tulaj a házban maradhat, de arról nem hajlandók nyilatkozni, hogy mennyi lakbért kellene fizetni. Az sem világos, hogy az esedékes karbantartásokat ki fogja fizetni.

Csak annyit mondtak, hogy 5 éves belül vissza lehet tőlük vásárolni a házat.

2013. szept. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Én is ettől félek, hogy házam nem lesz, viszont a tartozásom egy része megmarad, habár az eszközkezelő oldalán úgy olvastam, hogy a megmaradt hitel részt a bank elengedi. Akár még ha így is van, nincs más választásom, mert elárverezik az ingatlanom, és hová megyek 4 gyerekkel? Így legalább a házban maradhatunk.
2013. szept. 25. 09:07
 3/6 anonim válasza:

Szia!

remélem még nem késő a válasz.

Mi most írtunk alá velük kb egy hete.

A jelenlegi hitel összegének a feléért vette meg a banktól az ingatlant a net zrt és a fennmaradó hitelt a bank elengedte.

A havi lakbér nekünk 14 ezer forint lesz.

5 éven belül visszavásárolhatom ha tudom a házat a most kifizetett vételárért+a jegybank alapkamat megy rá a visszavásárlás napjáig.

Ha bármi kérdésed lenne még ,írd meg és válaszolok .

2013. dec. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Kovács Gabriella Ügy válasza:
szia. nekem megvette a net a lakásomat és nagyon jól jártam.Az ingatlanra felvett hitelem teljes egészében megszúnt nem maradtam adósa a banknak. vissza is vásárolhatom ha szeretném.....
2014. jan. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kovács Gabriella Ügy válasza:
jah és a bank az összes vh bejegyzést törölni fogja a széljegyről.
2014. jan. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos én nem jártam sikerrel, mert a bank nem járult hozzá hogy a Nemzeti Eszközkezelő megvegye az ingatlanom, mert akkor nekik el kellene engedni a fennmaradó hitelem, és ők erre nem hajlandóak, mert vissza akarják kapni a pénzüket. Így sajnos folytatódik a végrehajtás. De nem tudom, hogy akkor is árvereznek-e, mert most visszamentem dolgozni, és tiltják a fizetésemből a tartozást.
2014. febr. 15. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!