Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitelt szeretnék felvenni,...

Diákhitelt szeretnék felvenni, de nem akarom, hogy a lakcímemre küldjenek majd papírokat, hogy xxx ezer Ft tartozásom van. Ha bérelek egy postafiókot az egyik postán, akkor megadhatom azt címnek?

Figyelt kérdés

Szeretnék diákhitelt igényelni, mert nem akarom, hogy a szüleim fizessék az egyetem tandíját. Emelett dolgozok, de jól jönne havi 20 vagy 30 ezer Ft.

Viszont a szüleim nagyon ellene vannak, és félek, hogy ha felveszem a diákhitelt, néhány hónap múlva küldenének ilyen tájékoztató levelet, hogy eddig X százezer forintot vettem fel, stb. és nem akarom, hogy a szüleim megtudják.

Ezért arra gondoltam, hogy bérelek egy postafiókot, és azt adom meg címnek.

Lehetséges ez?


Nagyon fontos lenne. Köszönöm előre is!



2013. szept. 24. 23:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs rá szükséged ne vedd fel. Félévente 250 ezret azért úri luxus elkávézgatni.

Azt kamatostól vissza kell fizetned.

2013. szept. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem akarok félévente 250 ezret felvenni, csak havi 20 vagy 30 ezret.
2013. szept. 24. 23:38
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
És a havi 20-30- ezerből milliók lesznek, vagy szerinted feleszed és le nullázódik a tartozásod?
2013. szept. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy milliók lesznek, de ha elvégzem a sulit akkor a minimum törlesztőrészletet (-ami ugye a minimálbér 8%-a ~ kb 8 ezer Ft) befogom tudni fizetni a félretett pénzemből, aztán ha lesz rendes munkám külföldön, akkor többet fogok törleszteni, mint amennyit kötelező.
2013. szept. 24. 23:51
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántani akarlak, de egy jótanács: ne vedd fel.


Ha nem akarod, hogy a szüleid fizessék az egyetemedet akkor beszéljétek meg, hogy ők "hitelezzenek" neked és te havonta törleszted. Így legalább nincs kamat, a kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad.

A diákhitel egy jó kondíciójú hitel, de annyira azért nem, hogy önként felvedd, ha nem muszáj.

2013. szept. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan. A diákhitel az egyik legnagyobb átverés. Kérj a szüleidtől és fizesd nekik vissza. Náluk 100%, hogy nem lesz kamat, meg THM meg EBKM, meg isten tudja micsoda...
2013. szept. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat és tanácsokat! De már eldöntöttem, és mindenképp fel szeretném venni. Ha rosszul járok vele, akkor legalább majd megtanulom, hogy később nem szabad semmilyen hitelt felvenni. :)
2013. szept. 25. 09:39
 8/18 anonim ***** válasza:
54%
A 2%-os diákhitelt mindenképpen vedd fel, ha van rá lehetőséged. Ha nem abból akarsz diákként megélni, tedd be a bankba, több kamatot kapsz rá, mint amennyit a hitel elvisz, és a végén pluszban vagy.
2013. szept. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezt kifejtenéd bővebben? Mi ez a 2%-os diákhitel? Még nem hallottam erről :s
2013. szept. 25. 12:52
 10/18 anonim ***** válasza:
54%
Diákhitel 2 a neve. Az állam fizeti a kamat egy részét, neked a maradék 2%-ot kell fizetni. A hülyének is megéri!
2013. szept. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!