Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitelt szeretnék felvenni,...

Diákhitelt szeretnék felvenni, de nem akarom, hogy a lakcímemre küldjenek majd papírokat, hogy xxx ezer Ft tartozásom van. Ha bérelek egy postafiókot az egyik postán, akkor megadhatom azt címnek?

Figyelt kérdés

Szeretnék diákhitelt igényelni, mert nem akarom, hogy a szüleim fizessék az egyetem tandíját. Emelett dolgozok, de jól jönne havi 20 vagy 30 ezer Ft.

Viszont a szüleim nagyon ellene vannak, és félek, hogy ha felveszem a diákhitelt, néhány hónap múlva küldenének ilyen tájékoztató levelet, hogy eddig X százezer forintot vettem fel, stb. és nem akarom, hogy a szüleim megtudják.

Ezért arra gondoltam, hogy bérelek egy postafiókot, és azt adom meg címnek.

Lehetséges ez?


Nagyon fontos lenne. Köszönöm előre is!



2013. szept. 24. 23:16
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Jaa értem.



Egyébként valaki tudna a kérdésemre is válaszolni?

2013. szept. 25. 14:56
 12/18 anonim ***** válasza:
Igen lehetséges de negyedévente több mint 4000 ft.
2013. szept. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

# 8/12


Aha csak azt csak tandíjra lehet felvenni. A diák a diákhitel2 soha nem kapja meg az automatikusan a sulinak utalják a kérdező nevében. Szóval először utána kéne nézni mielőtt hülyeséget írsz.

2013. szept. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
#13: az áll ott: vegye fel, ha lehetősége van rá. Írta, hogy tandíjat fog fizetni. Ha egyébként maga is tudná fizetni a tandíjat, akkor a diákhitel felvétele után nyilván azt a pénzt fogja betenni a bankba, amit máskülönben tandíjra fizetne. Szóval először gondolkodni kéne, mielőtt hülyeséget írsz.
2013. szept. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

# 14


Mivan???? Pont azért akar diákhitelt, mert NEM TUDNÁ MAGA FIZETNI a tandíjat. Égbekiáltóan nagy baromságokat írsz...

2013. szept. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

#15: nem írta, hogy nem tudná fizetni a tandíjat. Utalt rá, hogy a szülei támogatnák, valamint, hogy dolgozik. A #8-ban benne is van, hogy "HA nem abból akar diákként megélni...", tehát az opció arra az esetre vonatkozik, HA a tanulás költségei saját forrásból is fedezhetőek lennének. Hogy ez a kérdezőre vonatkozik, vagy nem, azt majd ő eldönti.


Nem létező állításokra hivatkozol; létező állításokat nem tudsz értelmezni. Ennyit az égbekiáltó baromságokról.

2013. szept. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már ezt a rossz magyarázkodást... havi 30e-t szeretne a kérdező felvenni, az évi 360e. Szerinted akkor tudná fizetni azt egyetemét? Nyilván nem. Akkor miről beszélünk?


Az viszont, amit te leírtál tényszerű baromság, lévén a diákhitel2 pénzhez soha az életben nem jut hozzá a diák, mivel egyenesen az oktatási intézménynek utalják...

2013. szept. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
én a kollégiumi cimem adtam meg levelezési cimnek, haza soha nem ment levél, de online intézek amugy is mindent. 2 félévre vettem fel, sajnos nem mindenki teheti meg hogy a születitöl kér, a HÖK meg elcsalta a szoctámot igy kb havi 6000 ft-ot kapott akinek szüksége volt rá, ök meg elvitték a 20-30 ezreket. igy legalább haza tudtam járni... a diákmunka pedig amit egyetem mellett végezni lehetett. losz*r volt (vidéki városban) kb a tescoban kimerült, és hát tudjuk hogy ott mennyit lehet keresni (ennek ellenére ha tudtam mentem, akár heti 4-8 órát is, igény nagyon nem volt többre sajnos)... nemhiszem hogy el kellene ítélni ha valaki felveszi, ha tényleg szüksége van rá. ha meg nem, akkor így járt, megérdemli. a visszafizetésröl: volt hogy havi 40 ezret törlesztettem mert épp arra volt lehetöségem, bár nem vettem fel évekre csak amikor már tényleg muszáj volt. még kb fél év és visszafizetem, pedig csak nemrég végeztem. inkább a kérdésre válaszoljatok ítélkezés helyett.
2013. okt. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!