Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Svédországból vásároltak...

Svédországból vásároltak tőlem vaterán, rózsaszín csekken be tudják fizetni a pénzt nekem a lakcímemre?

Figyelt kérdés

Még nem volt ilyen, Svédországból rendeltek tőlem fix áron egy nadrágot. És nem tudom, hogy fog menni a pénz befizetés neki és nekem pedig a feladás!?

Utalásra nincs lehetőség. Én csak úgy szoktam mindig megkapni a pénzt, hogy rózsaszín csekken befizetik a lakcímemre. Mit írjak neki, ő is be tudja így fizetni nekem?

És egyébként mennyi idő lesz, amíg megérkezik onnan a pénz?


2012. ápr. 21. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez úgy megy ilyenkor, hogy szépen elutazik Magyarországra, keres egy postát és akkor be tudja fizetni a svéd is a lakcímedre vagy nyitsz egy bankszámlát és megadod az iban számlaszámodat neki és átutalja a pénzt. Te pedig simán fel fogod tudni adni a csomagot, csak éppen jóval többe fog kerülni mintha belföldre küldenéd.
2012. ápr. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hát akkor a költségeket állja ő, mert én nem állom. Minden szépen ott szerepelt a termék adatlapon, remélem, azzal is tisztában van, hogy a nadrág kopott, mert több helyen lefotóztam, jól látható és meg is írtam természetesen. Remélem, nem fog meglepődni, csak mert nem igazán tud magyarul és megértette...

És akkor fizesse be ő is úgy a pénzt, mint más teszi, mert én csak így tudom elfogadni sajnos.

Csak így fogalmam sincs, hogy mit írjak, neki hogy így mennyi lesz a postaköltség (leszámítva a rózsaszín csekket persze). Szóval mennyibe fog kerülni az, hogy én feladom neki postán sima levélként? (Sima levélként kérte...)

2012. ápr. 21. 13:49
 3/12 anonim ***** válasza:

A rózsaszín csekk csak belföldön működik. Nemzetközi viszonylatban IBANos átutalás, vagy Paypal jöhetne szóba...

DE légy óvatos, mert ez lehet adathalász próbálkozás a svéd vevőd részéről. Nézd meg, hogy van-e egyáltalán vásárlói értékelése, és ha igen, milyen. Van egy olyan érzésem, hogy nincs még neki. Érdekes, hogy magyarul se tud. Miért pont egy ilyen marginális országból rendelne egy svéd személy? Miért pont egy olyan relatíve ócska ruhát, mint amit árultál? Feltehetően az árucikk áránál magasabb lesz maga a postaköltség. Kinek érné ez meg, de őszintén? Mondom, ez gyanús, de ha szerinted nem, akkor lelked rajta...

2012. ápr. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Magyarul is írt meg angolul is, szerintem valaki fordított, kicsit értelmetlen, de meg lehetett érteni. Nincs értékelése egyáltalán.

Nem tudom mit tegyek. Mennyi pénzt kell kérnem tőle? MIT CSINÁLJAK MOST???

2012. ápr. 21. 14:15
 5/12 anonim ***** válasza:
Aha, szóval magyarul is írt, de kissé zavarosan. Miért? Mert Google fordítót használt. Tehát semmiféle magyar kötődése nincs, ami okot adhatna neki az itteni vásárlásra. Nincs visszajelzése? Nem lepődöm meg ezen, hiszen várható volt. Mit tegyél? Töröld a tranzakciót, szakítsd meg a kommunikációt a kedves vevővel. Indokolnod nem kell neki. Ha másképp cselekszel, azzal kockázatot vállalsz. Az adásvétel objektív okokból nem jöhet létre. Ha ezt nem látod be, akkor sajnálom.
2012. ápr. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a postán mennyibe kerül a feladás, csinálj egy általános bankszámlát, aminek a számát IBAN-al együtt elküldöd és megmondod neki, hogy mennyibe fog kerülni a nadrág postaköltséggel együtt. Ha megfelel neki akkor átutalja a pénz és te küldöd az árut. Ebben mi a bonyolult?
2012. ápr. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Írta azt is, hogy ott nem lehet ilyen nadrágot kapni és hogy örül, hogy most tud ilyet venni ugyebár tőlem!


Ha nem válaszolok neki, és újra fel teszem a nadrágot a vaterára eladásra, akkor mi lesz a következménye?

Akkor ad majd nekem egy negatívat, nem?


Még eddig mindenkitől csak pozitívat kaptam, 23 pozitív értékelésem van (ennyi adás-vétel volt eddig), ha kapok most egy negatívat akkor attól félek, hogy nem fognak tőlem mások vásárolni. :((


Amúgy nem tudom, miért fázhatnék erre rá? Hiszen amíg nem küldi a pénzt, addig én úgyse adnám fel a nadrágot! Csak azt nem tudom, hogy mennyi a posta költsége, mert az összeset neki kéne fizetnie.


Szóval mit tegyek? Hagyjam az egészet annyiban és legfeljebb ad majd nekem egy negatívat?

2012. ápr. 21. 14:32
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem jó ötlet, ha csinálok bankszámlát, mert az nekem pénzembe kerül fizetni kell érte, és nekem nincs pénzem erre. Nincs munkám ugyanis!


Ezért szokták rózsaszín csekken befizetni a pénzt a lakcímemre!

2012. ápr. 21. 14:33
 9/12 A kérdező kommentje:
Szóval csak úgy tudom fogadni a pénzt, ha elküldi a lakcímemre. Tehát nem számlára utalva, hanem lakcímemre küldeni rózsaszín csekken, vagy mittudomén hogy ott hogy tudja megoldani, az legyen az ő gondja. Nekem ott szerepel az oldalamon mindenütt, hogy nálam csak így lehet fizetni. Ennyi.
2012. ápr. 21. 14:34
 10/12 A kérdező kommentje:
Postán megkérdezem, megérdeklődöm, hogy mennyi a posta költsége. Gondolom tudni fogják pontosan. És akkor hozzáadom a nadrág árát és akkor ennyit kell hogy elküldjön nekem.
2012. ápr. 21. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!