Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitelt szeretnék felvenni...

Diákhitelt szeretnék felvenni legalább 3 éven keresztül, és közben szeretném előretörleszteni is. Mennyit kell legalább havonta befizetnem, hogy a hitel ne kamatozzon?

Figyelt kérdés

Remélem érthetően fogalmaztam.

3 éven keresztül szeretnék felvenni szemeszterenként 250 ezer Ft-t, szóval 3 év = 6 szemeszte = 6 x 250e Ft

És közben szeretném törleszteni is, hogy ne kamatozzon. Mennyit kéne havonta törlesztenem?



2013. szept. 25. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Tévedésben vagy. Ha előtörlesztesz, akkor közvetlenül a tőketartozásod csökken, tehát pl. ha az első félév után előtörlesztesz pl. 100 ezer Ft-ot, akkor a tőketartozásod 150 Ft marad majd, és ez ugyanúgy kamatozik.


A kamat befizetését csak akkor tudod elkezdeni törleszteni, amikor már el kell kezdeni a kötelező törlesztőrészleteket fizetni.


Minden év végén amennyi a tőketartozásod, az fog kamatozni és ezeket a kamatokat kell hozzáadnod a jelenlegi (év végi) tőketartozásodhoz. Ezzel fogod kezdeni mindig az új évet. És így tovább. A köv. évben is előtörleszthetsz, de az a tőketartozást csökkenti. A kamatok a köv. év végén meglévő összes tartozásodra pedig megint rá fognak menni év végén.


Amikor majd befejezted a sulit, akkor a kötelező befizetés összege az csak a kamat összege lesz. És akkor is előtörlesztéssel tudod majd fizetni a fennmaradó tőketartozást.


Ez azért biztos, mert nekem is van diákhitelem.

2013. szept. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok (folyt). szóval az a lényeg, h nem tudod megcsinálni, hogy ne kamatozzon, a kamatokat nem tudod előre befizetni.


Max úgy lenne lehetséges, ha minden a három évben még december 31 előtt befizetnéd az adott évben felvett összes tőketartozásod, így nem lenne minek kamatoznia. De akkor a szerződésednek is vége lenne, és újat kellene csinálni, hisz ebben az esetben előre befizetnél mindent. De gondolom ezt úgysem tudod majd megtenni, mert különben nem vennél fel diákhitelt.

2013. szept. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem.

De ha csökken a tőketartozás, azzal is jól járok, nem? Szóval megérné előtörleszteni, igaz?

2013. szept. 25. 19:07
 4/7 anonim válasza:

De ennek mi értelme van?

Lehet é vagyok a hülye, de most felveszed aztán fizeted is be?

Akkor annyit vegyél fel amennyire szükség van valóban és kész.

2013. szept. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Igen, jól jársz az előtörlesztéssel, mert a tőketartozásod csökken, tehát kevesebb kamatot tesznek rá év végén és még hamarabb is vissza fogod fizetni az egészet.

De ha már suli közben tudsz előtörleszteni, akkor én a helyedben alapból kevesebbet vennék fel szemeszterenként, amennyire valóban szükségem lesz.

2013. szept. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

1-nek

DE lehet ugy is törleszteni, ha még nincs törlesztési kötelezettséged. Folyamatosan lehet utalni a törlesztői számlára és ha nem irod oda hogy "előtörlesztés" akkor az un.előteljesítésnek számit. Ez pedig először a kamatokat csökkenti. Tehát lehet a kamatot is közvetlenül törleszteni. És ha kb. december közepén betelefonálsz az ügyfélszolgálatra és megkérdezed, hogy mennyi a kamatod, és azt az összeget igy a fenti módon átutalod, akkor az már ki van fizetve vagyis nem tőkésedik.

2013. szept. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
És a kötelező törlesztés alatt is lehet - már ha van rá pénzed - többet törleszteni, mint amennyi a kötelező . És ha folyamatosan kifizeted a kamatot, akkor a maradék befizetett törlesztő részlet a tőkéből kerül levonásra.
2013. szept. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!