Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a vélemény a Credithill...

Mi a vélemény a Credithill segítségével felvett hitelekről?

Figyelt kérdés
2009. nov. 6. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Miért fizetnél a hitelügyintézésért, amikor vannak jó szakemberek, akik az ügyfelektől nem kérnek pénzt és a legolcsóbb hitelt segítenek kiválasztani. pl.: én :)

www.bankhitel.hu

2009. nov. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Na persze!

A hitelközvetítők ahhoz a bankhoz visznek, amely a legtöbb jutalékot fizeti nekik.

2009. nov. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Kedves utolsó válaszoló. Nekem minden bank kb ugyanakkora jutalékot fizet, minimális a különbség, ezért soha nem az a bankválasztásom alapja, hogy hol több a jutalékom, hanem az, hogy hol jobb az ügyfélnek, vagy az, hogy melyik banknál hitelképes. Gyakran előfordul, hogy hiába jobbak a kamatok, hiába jobbak a feltételek X bankban, nem tudom az ügyfelet oda vinni, mert Ő ott nem kapna egy vasat sem, ő csak Y bank feltételei alapján hitelezhető. Sosem kérek ügyféltől pénzt, igaz már előfordult, hogy ennek ellenére kaptam:). A kedves ügyfél erőszakoskodott és hálája jelélül fizetni akart, hülyeség lett volna visszautasítanom.
2009. nov. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Szia!Nekünk tudtak segíteni,mert már kezdtünk volna az "adóságcsapda"felé haladni és ők átlátták a helyzetünket és segítettek.Egyik ismerősömék is jól jártak,mert meglévő hitelét sokkal kedvezöbre kiváltották egy másik banknál amit ők saját maguktól nem tudtak volna elintézni.

Az igaz,hogy vonnak le egy bizonyos százalékot de megdolgoznak érte(mi esetünkbe).

2009. nov. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Az a véleményem a Credithill-ről, hogy semmivel sem tudnak többet, mint egy jól képzett, független hiteltanácsadó, csak jobb a marketingjük és van itt még valami... Kihasználják azt, hogy sok hitelfelvevőnek annyi pénze sincs, hogy kifizessenek egy értékbecslést, vagy kifizessék a közjegyzőt, jelzálog bejegyzést, stb, stb, ezért ezt az összeget megelőlegezik. Ne tévedjünk, nem emberbaráti szeretetből teszik, hanem kizárólag üzleti alapon. Több hitelt vetetnek fel az emberekkel, mint amire szükségük lenne és abból vonják le a költségeiket és a sikerdíjukat is.
2009. nov. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Egy ügyfél nem azért kap hitelt, mert egy hitelközvetítő hozta! Sőt! Egyes bankok FELFÜGGESZTETTÉK a hitelközvetítők ügyleteit, mert az általuk hozott portfólió minősége kritikán aluli volt!

Jobban jársz, ha egyszerű ügyfélként besétálsz egy/több bankba, és úgy adod be a hiteligénylésedet.

Tudom, és tapasztalom, hogy az ügynökök szeretik úgy beállítani a dolgokat, hogy csak azért kap az egyszerű ember hitelt, mert ők viszik be az ügyletet a bankba. De nem: a hitelbírálati szabályok EGYFORMÁN vonatkoznak mindenkire!!!!

2009. nov. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

Az a helyzet, hogy sokkal inkább függsz annak a személynek a szakmai felkészültségétől, aki foglalkozik a hitelkérelmeddel, mint attól, hogy melyik hiteltanácsadó céget választod. Ez igaz a bankválasztásnál is, hiszen ott is csak emberek dolgoznak, ráadásul én még nem láttam olyan bankot, ahol teljes körű képet tudnának adni a konkurenciáról. Számtalan olyan belső szabály, információ létezik, amit egy ügyfélnek sosem mondanak el a bankban, de egy külsős partnernek, tanácsadónak megsúgják... Minden bankban vannak értelmetlen korlátok, amit néha megkerülök (ha tudok), de csak olyan esetben, ha látom, az ügyfelem minden más szempontból hitelképes, csak épp valami apróság hibádzik. Egyes bankok egyedi ajánlatokat, egyedi hiteltermékeket nyújtanak a nagyobb tanácsadó cégeknek, de valóban nem ez a jellemző, nem ez a legfontosabb érv, amiért érdemes tanácsadó véleményét (is) kikérni.

Ha beviszem valamelyik bankba az ügyfelem anyagát előminősítésre, nekem megsúgják, mikre figyeljek, mik azok a gyenge pontok, amit a hitelkérelemnél javítsunk, azt is elárulják, mivel lehetne esetleg jobb kamatokat elérni az ügyfélnél, mit korrigáljunk, de neked sosem fogják megmondani, mert az állásukat kockáztatnák.

2009. nov. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

Szeretnék hivatkozni egy előttem szóló által felhozott tényre: az elmúlt időszakban több bank is kimutatta, hogy rosszabb portfóliót közvetítettek az ügynökök a bankoknak, mint a betérő ügyfelek. Én ebből inkább azt olvasom ki, hogy akkor mégis olyan ügyfeleket juttatnak hitelhez a közvetítők, akik maguktól nem kapnák meg a hitelt, tehát ügyfélszempontból igenis létjogosultsága van a független közvetítőknek.

Szeretném megvédeni a Credithillt a plusz jutalék kérdésében is, mert tudtommal a költségek megelőlegezése mellett az ügyintézésben is nagyobb szerepet vállalnak mint egy más közvetítő. Persze azt nem tudom, hogy minden munkatárs egyformán profi-e, ahogy más már írta valahol, nagy cégnél sokféle ember elfordulhat...de ez egy kisebb cégnél is így kell, hogy legyen.

2010. márc. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!