Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bitcoin jelentheti a háttérhat...

Bitcoin jelentheti a háttérhatalom bukását? Avagy a teljes káosz?

Figyelt kérdés

Akiknek még nem vált egyértelművé, most mondom: egyre nagyobb adósságokba kerülünk a bankok hatására. Hogy miért? Nagyon egyszerű, minden egyes bankjegyet kamattal bocsájtanak ki, amit majd még több bankjeggyel kell kifizetni, tehát a bankoknak a pénz mindig egy 'X' értékkel többet fog érni. Ez okozza az inflációt.

Aki már hallott a háttérhatalomról valószínűleg tudja, hogy a leghatalmasabb fegyverük a pénz,de a 21. századi technológiákkal már közvetlen módon is hatnak az emberekre. (911, HAARP, csapvíz mérgezése fluoriddal, egyre több meleg fiatal stb.)

Röviden sátánista, a biblia ellenes banda.

Céluk az emberiség TELJES ellenőrzés alá vétele. Ezt néhány országban már tapasztalhatjuk, bőr alá ültethető chipet használnak, amivel nyomon lehet követni pontosan, hogy hol járt az illető, mit vásárolt stb. (Az még érdekes hogy a chip neve 'RFID Chip 666'. :) )


ITT jön a lényeg:

Kifejlesztettek egy algoritmus-t, aminek segítségével egy fizetőeszközt hoztak létre, már több mint 3 éve használják. A neve Bitcoin és valódi pénzre lehet váltani. A rendszer nem igényel semmi féle központi figyelmet és ellenőrzést. Ahhoz hogy lopjon valaki bonyolult matematikai műveleteket kell elvégeznie.

Működése: Bárki aki szeretne nyitni egy bitcoin számlát kap egy 32 bitből álló 'tárcát' teljesen ingyen. 32 karakterből áll és a lehetséges variációk 2 a 107iken(borzasztó nagy szám). Minden egyes tranzakció után megváltozik a tárca és új tárcát kapsz. A tranzakció teljesen publikusan megjelenik egy oldalon amelyet BÁRKI leellenőrizhet egy bonyolult matematikai művelet elvégzésével. Minél többen ellenőrzik le, annál nehezebb visszafejteni. Miért ellenőrzik le? Mert az adott megnyílt blokkból (50 Bitcoin) részesülnek, az elvégzett műveletek függvényében. Ezt nevezik Bitcoin bányászatnak.

A pénznyomtatás nem igényel különösebb költséget, a kinyomtatott pénz értékéhez képest.

Ellenben Bitcoin-t nem lehet létrehozni, csak műveletek elvégzésével, amihez processzorok kellenek és áram. Az áram pedig nem olcsó.

A rendszer teljes anonimitást biztosít, nem lehet rá kamatot kivetni így egyre több cégnek meg fogja érni használni, a háttérhatalom meg nem lehet ott mindenkinél, hogy pofonvágja, ha bitcoint használva kereskedik, hisz azelőtt több mint 1 hónapot kódok visszafejtésével kéne töltenie. Nem tudják illegálissá tenni, egyetlen mód az, ha a teljes világhálót megszüntetik. Továbbá nincs infláció, hiszen globális fizetőeszköz.

Ha a háttérhatalom kialakulása óta 24 óra telt volna el, a megoldás csupán 6 perce született meg.


A káosz része:

Egyre többen kezdik el használni, nem fizetnek adót és az állam nem bírja fenttartani magát.

Nem is lehet adót befizetni Bitcoinból, hiszen nem tudod bizonyítani hogy az ténylegesen te voltál. Ebből következik hogy nem lenne közfenttartás és ellenőrzés, megjelenne a káosz mindenhol.

Mint említettem mindenkinek jobban megérné Bitcoin-t használni, így lassan, de egyre több Bitcoin-t használó lesz.

Szerintetek lehetséges, hogy bekövetkezik amit mondtam vagy még azelőtt rabszolgabéren dolgozó zombikat csinálnak belőlünk? :D

Várom a véleményeket :D!



2013. szept. 28. 01:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Csak felkészítelek, hogy aki ezt olvassa és az összeesküvés-elméletek, meg háttérhatalmi na meg tudod ezekkel a dolgokkal ellentétes gondolkodású, akkor totálisan idiótának fognak nézni. :D


Én érdeklődő vagyok, de erről a bitcoin dologról még nem hallottam, de most ahogy leírtad kicsit bonyolultnak tűnik. Ezért érdemi választ nem tudok sajna adna, de javasolnék egy oldalt, én azt szoktam olvasni (vilaghelyzete - google-be írd be :p), ha ilyen dolgok iránt érdeklődsz, akkor szerintem ez az oldal mennyország lesz neked is. :)


Erre a bitcoin-ra tényleg nem tudok mit írni, de felkeltetted a kíváncsiságom, utána fogok nézni alaposabban.

2013. szept. 28. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Háttérhatalom nem összeesküvés elmélet, hanem jelenség, nem értem hogy ezen mit kell ezen elhinni. Már annyira pofátlanok, hogy meg sem próbálnak óvatosak lenni. :D

[link] ezt nézik a 10 éves kislányok kisfiúk 0:41nél ott a chip, aki elolvasta :D vicc

2013. szept. 28. 02:24
 3/20 A kérdező kommentje:
Végignézném tuti rémálmaim lennének ettől a szutyoktól, kiráz tőle a hideg :D.
2013. szept. 28. 02:25
 4/20 anonim válasza:
48%

Egy ilyen, debil, hülye kérdést inkább a politika rovatban kellett volna kiírni! Komoly, pénzügyi-gazdasági szakember ilyen marhaságokban nem hisz. Ezeknek ezer és egy cáfolata van az angol-szász irodalomban, érdeklődj ott, és/vagy kezeltesd magad, nem jó rettegésben élni!


Üdv.

2013. szept. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Ekkora marhaságot már régen olvastam. Te üldözési mániában szenvedsz.

A pénznyomtatás nem igényel különösebb költséget? Ráadásul

kamattal bocsájtják ki? Nézz utána a hiteles forrásoknak!

2013. szept. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Első és legfontosabb kérdés: miből gondolod, hogy nem maga a szent háttérhatalom találta ki ezt az egészet éppen azért, hogy a háttérhatalom-mániásokat(-elleneseket) meghülyítsék és elszedjék az összes valódi pénzüket, hogy aztán 1 klikkel megszüntessék a rendszert, tönkretéve őket? Ha már egyszer összeesküvés-elméleteket szövögetünk, akkor beszállok az iparba én is...


Gondolom a leírás kopipészt. Csak én látok benne ellentmondást?


"kap egy 32 bitből álló 'tárcát' teljesen ingyen. 32 karakterből áll"


32 bit vs 32 karakter. Most akkor melyik?


"a lehetséges variációk 2 a 107iken(borzasztó nagy szám). "


Emberi számítási kapacitással az. De egy számítógéppel?


"A rendszer nem igényel semmi féle központi figyelmet és ellenőrzést. "


Tehát nyugodtan lehet benne lopni, csalni, hazudni, feltörni, meg mindent? És ezt éri meg használni?


"Ahhoz hogy lopjon valaki bonyolult matematikai műveleteket kell elvégeznie. "


Sokaknak már az 1+1 is bonyolult.


"Ellenben Bitcoin-t nem lehet létrehozni, csak műveletek elvégzésével, amihez processzorok kellenek és áram. Az áram pedig nem olcsó. "


És persze valamiből azt is ki kell fizetni...


Aki az "ITT jön a lényeg" utáni szöveget írta, az egy informatikai segg, már elnézést a kifejezésért, nincs jobb.

2013. szept. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Utolsó te valami hihetetlenül retardált vagy. Kb 4 helyen van leírva, hogy miért nem lehet belenyúlni.

És bocs, tényleg elírtam mert nem 32bit, hanem 32 bájt, ami 32 karakter.

2013. szept. 28. 11:28
 8/20 Flector 67 ***** válasza:
51%

Mindenbe bele lehet nyúlni.

Azt mondják a bitcoin véges. Na most képzeld el, amikor 5 milliárd embernek 0 bitcoinja lesz. Milyen vicces helyzet lesz majd.

2013. szept. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
[link] utolsó ittvan egyszerűen, ha innen sem érted meg akkor fogyatékos vagy. Sajnálom.
2013. szept. 28. 11:33
 10/20 Flector 67 ***** válasza:
39%
Fogyatékos maximum Te vagy. Bitcoin rendszerben is egy rabszolga lennél, mint most. Ez nem függ pénzügyi kultúrától. Ha ezt nem érted, na az a baj.
2013. szept. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!