Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » IBAN utalás ilyen olcsó volna?

IBAN utalás ilyen olcsó volna?

Figyelt kérdés

"Amennyiben a címzett bankjának SWIFT és IBAN száma megvan és az átutalandó összeg 12500 euro-nál nem magasabb, az EU-n belüli átutalásokra max. a belföldön alkalmazott díj kérhető. (ez egy néhány éves EU direktíva, minden tagállamban érvényes)"


Ezt olvastam egy fórumon, nem tudom, igaz-e, de akkor elvileg nem kerül valami sokba az utalás az EU tagállamain belül, nem? Tudom, ez bankonként különböző lehet, de max. mennyit számolhatnak fel?


IBAN számlára csak euro-t utalhatnak, vagy az adott ország pénznemét is?



2013. okt. 15. 17:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A SEPA olcsó, EU-n belül, 1-2 euró max.. Az IBAN az egy nemzetközi számlaszám. Olyan pénznemet utalsz rá, amilyet akarsz.
2013. okt. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mi az a SEPA?
2013. okt. 15. 18:12
 3/13 anonim ***** válasza:
Kedvezményes, Unión belüli Euró alapú átutalási mód, nem csak a valutauniónak. Pl. nekem a netbankban, mikor devizát utalok mondjuk Ausztriába, be lehet jelölni, hogy Sepa átutalás legyen.
2013. okt. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hű, és akkor ezt külföldi vásárló is meg tudja tenni a saját országában, hogy nekem SEPA-n keresztül utal? Csak egy ikszelés / kipipálás az egész? Rákérdez egyáltalán a banki alkalmazott,hogy SEPA-n keresztül akarsz-e utalni, vagy neked kell résen lenned, ha nem akarsz horribilis utalási díjat fizetni?


De ha ez ilyen egyszerű, akkor miért nem reklámozzák? Én már a devizaszámla nyitásától kezdve minden nyavalyára rákérdeztem a bankomnál,hogyan lehetséges valutát fogadni egyszerűen és olcsón, és se az IBAN lehetőségét, se a SEPA-t nem említették :(

2013. okt. 15. 18:35
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja és ha én teszem azt Németországba akarok utalni, és az illető márkában szeretné megkapni a pénzét, akkor nekem, mint utalónak kerül-e költségbe az, ha német márkában küldöm át neki? És ha igen, kb. mennyibe?
2013. okt. 15. 18:37
 6/13 anonim ***** válasza:

OFF:

Német márka már nincs, euró van, és te ha ft-t utalsz neki azt a bankod átváltja és majd ő csak euróban látja.

2013. okt. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Kedvezményes, Unión belüli Euró alapú átutalási mód, nem csak a valutauniónak"


Nem csak valutauniónak? Úgy érted, hogy olyan országokba is lehet kedvezményesen SEPA-n keresztül utalni, amelyeknek nem hivatalos pénzneme az euro?


"Pl. nekem a netbankban, mikor devizát utalok mondjuk Ausztriába, be lehet jelölni, hogy Sepa átutalás legyen"


Megkérdezhetem, melyik banknál vagy?

2013. okt. 15. 18:41
 8/13 A kérdező kommentje:

"Német márka már nincs, euró van, és te ha ft-t utalsz neki azt a bankod átváltja és majd ő csak euróban látja"


És ez fordítva is működik? Ha ő euro-t utal nekem, akkor az én bankom automatikusan átváltja forintra miután beérkezett a számlámra?

2013. okt. 15. 18:43
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen, de ne gondold, hogy kis költséggel. Az adott bank honlapján megtalálod az átváltás költségét. A vételi és az eladási oldal között mindig van 10-15 forint, ami 10-20 ezer eurónál már jelentős tétel. Ha eurót utalsz, euró alapú számláról, külföldre, eurós számlára,akkor annak minimális lesz a költsége. Ha egyből váltja a bank,annak nagy költsége lesz.


Igen a SEPA nálunk is van, pedig mi nem euróval fizetünk.


Én az MKB Banknál vagyok, de kinn anno a Raiffeisen volt a bankom, ott is volt ilyen opció netbankban.


Egy biztos: Ha eurót utalsz eurós számlára, az Unión belül nem lesz nagy költséged, de ha a bank váltja a pénzt, mert ha eltérő a pénzneme a számláknak,akkor váltani fogja, akkor nagyon rosszul jársz, nagy összegnél nem érdemes.

2013. okt. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

És ha 100 euro alatti cuccról van szó? Nem egyenesen arányos az átváltási költség? Kis tételnél kis átváltási költség, nagynál meg nagy, nem?


És ha eurot utalnak nekem, SEPA használatával, forint alapú számlára?

2013. okt. 15. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!