Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » T-Mobilos tartozás miatt...

T-Mobilos tartozás miatt keres a végrehajtó amiről nem is tudtam. Hogy lehet lerázni amíg valami hitelt intézek?

Figyelt kérdés
2008. júl. 6. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Beszélj vele. Kérdezd meg, milyen lehetőségeid vannak.
2008. júl. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Használd ki a jog adta lehetőségeid.

Ha nem is tudtál a követelésről, akkor valószínűleg egy éven belül nem történt végrehajtási cselekmény.

Közöld a végrehajtóval, hogy véleményed szerint elévült a távközlési szerződésből eredő követelés, így állami kényszerrel nem végrehajtható. Erre a végrehajtó "megáll", viszont neked a végrehajtási kifogást az elévülésre hivatkozva a végrehajtást elrendelő bíróságra be kell nyújtanod. Az elévülési idő egy év, ha van folytonosan ilyen idő a múltban, akkor az elévülés beállt. Az elévülést végrehajtható okirat (fizetési meghagyás) esetén csak végrehajtási cselekmény szakítja meg, egyszerű értesítés, felszólítás nem. Az elévülés beálltát a bíróság hivatalból nem vizsgálja, ezért kell kérni.

Általában a T-Mobile hagyja elévülni a követeléseit... Csak sokan nem tudnak erről.


Ez talán olcsóbb és jobb, mint egy hitelt intézni... Ha a követelés elévült, akkor a T-Mobile felé a követelés kényszeríthetősége megszűnt, a végrehajtást megszüntetik, a fizetési meghagyást érvénytelenítik.


Ha kérdésed van, keress meg, segítek. Nem egy ilyet csináltam már.

2008. júl. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Még ami nagyon fontos. Írásban ne ismerd el ÚJRA a követelést, mert a tartozáselismerés a követelést ÚJRAINDÍTJA (hiszen az egy új okirat), ráadásul annak az elévülési ideje öt év. Tehát telefonon lehet beszélgetni, érdeklődni.


Ami fontos lenne: A végrehajtási lap kiállítását alátámasztó okirat (fizetési meghagyás) jogerősítésének dátuma valamint a végrehajtási lap kiállításának dátuma. Emellett az alapkövetelés létrejöttének időpontja is számít. Ha ezeket elmondod, akkor már szinte biztosra megállapítható az, hogy elévült követelésről van-e szó.

2008. júl. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
79%

Szia !

Végrehajtó vagyok, egy kicsit hozzáfűznék az előttem szólóhoz. A távközlési törvény azt hiszem tavaly, vagy idén változott, és tényleg van egy bizonyos 1 év, ami azt jelenti, hogy az utolsó felszólítás és a fizetési meghagyás között, ha eltelt egy év, akkor elévült. Ezek után természetesen 5 év az elévülés.

Az elévülést minden egyes számodra küldött ajánlott levél (felszólítás) és végrehajtási cselekmény megszakítja, és az 5 év újraindul.

Azt se felejtsd el, hogy a T-Mobillal kötött szerződésből eredően bejelentési kötelezettséged van pld lakcímváltozás miatt is !!! Amennyiben a T-Mobil vagy a bíróság levele nem kereste minősítéssel jön vissza, akkor az átvettnek minősül és jogerős. egyébként mindenki azt játszaná, hogy nem veszi át. Régen ezt a postás megoldotta úgy hogy címzett ismeretlennel visszaküldte, de elég sokan megütötték emiatt a bokájukat, úgyhogy nem nagyon vállalják már be.

Már a végrehajtó is adhat részletfizetést max 6 hónapra, de a T-Mobil ennél hosszabb időt is adhat, ezt írásban kell megkapnod és a végrehajtónak bemutatni.

Egyébként, én is meg a legtöbb ember KIFIZETI a számláját, neked miért ne kéne?

2008. júl. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Párom T-mobilos előfizetési szerződés igénylésekor kiderült,több évvel azelőtti kifizetetlen számlájuk volt.Nem az említett szolgáltatónál,mégis ki kellett fizetni a tartozást.
2008. júl. 11. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Szia !

A telefontársaságok is összefogtak, és egy hesonló listát készítettek, mint a BAR-lista, a rossz előfizetőkről.

De ezt nem mindig veszik figyelembe, szerintem akkor, ha nem oly nagy a tartozás.

A telefontársaságoknak a legfontosabb minél több előfizetője legyen, minél több pénz folyjon be a kasszába, minél nagyobb terepjáróval járjanak a főnökök.

Ha a hűségnyilatkozatot aláírod és nem teljesíted, csak a hozzáadott telefon árát és a be nem fizetett számlát követelik rajtad. Ne írjatok alá hűségnyilatkozatot, én is vettem egy telefont 20.000 Ft-ért, nem a legújabb telefon dönti el a férfiasságom :))

2008. júl. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Kérlek adjatok tanácsot, hogy mit tegyek! A probléma nem egyszerű:

a barátom Telenor előfizetése az én nevemen van, mert ingyen akartunk beszélni, de szeretném az övére átíratni, mert nem fizeti a számláit, és ha én nem fizetem ki helyette, az én számomat is kikapcsolják, mert mindkettő az én nevemen van.

Bementünk a Telenorba, ahol kiderült, hogy azért nem írathatom át a számot az ő nevére, mert T-mobile tiltólistán van. Ez úgy keletkezett, hogy egy éve megkérte egy haverja, hogy had vegyen a nevére egy telefont. Azt mondta a srác, hogy majd ő fizeti a részleteket, a csekkeket is a saját címére kérte.

Én persze az egészről semmit nem tudtam, aztán most kiderült, hogy a részleteket már nem fizette ki, így a barátom nevére közel 300ezres tartozást csinált, amit nem is tud most egy összegben kifizetni.

Mit lehet ebben az esetben tenni?

A srác elismeri, hogy a tartozást ő csinálta, a mobiltelefont ő használta. Kész bemenni, hogy átvállalja a teljes tartozást, és átírassa a nevére a telefont, és ő kerüljön tiltólistára, hogy a barátomat levegyék róla.

Egy dolgot nem tud (vagy akar) megcsinálni, hogy lerakja a pénzt, hogy kifizethessük a tartozást.

Van megoldás ebben a helyzetben? Vagy a végtelenségig az én nevemen kell hogy maradjon a barátom előfizetése és nekem kell fizetnem?! (Még egy év hűségnyilatkozat is van rajta..)

Előre is köszönöm a tanácsotokat!

2011. jún. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!