Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Magyar csekket külföldön is...

Magyar csekket külföldön is be tudok fizetni?

Figyelt kérdés
A magyar sárga csekket kéne befizetnem, de jelenleg külföldön tartózkodom az itteni címemre kérném a csekket ( Europass bizonyítványt szeretnék igényelni, mundjuk még az se biztos hogy kiküldik külföldre, most írtam e-mailt a főiskolának) ha belehet akkor milyen költsége van? Ha ez fontos Németországban vagyok.

2013. okt. 22. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
A csekk alapján tudsz pénzt utalni. Azt most nm tudom, hogy külföldi bankból is, de ha van magyar bankod, akkor tuti.
2013. okt. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb, ha megkérsz valakit Magyarországon (család, barát) akinek a címére kéred postázni a csekket.


Ha ez nem megy, akkor Németországból is tudsz utalni forintot (nemzetközi átutalásként) a magyar kedvezményezettnek, ár ez kicsit drágább. A Deutsche Bankból, Commerzbankból, Unicredit Bank AG (korábban Hypovereinsbank) és még egy csomó német bankból biztosan. Ehhez kérd el a számla és bank adatokat attól, akitől a csekket kapod. AMely adatokra szükséged lesz:



- A kedvezményezett számlavezető bank neve és SWIFT (BIC) kódja. (Name und BIC(SWIFT) Kode der begünstigten Bank / BIC / SWIFT-Code der Bank des Empfängers).

- A kedvezményezett számlaszám IBAN fomrátuma.(Begünstigte IBAN Kontonummer / IBAN Konto-Nr. des Empfängers.)

- A kedvezményezett neve, ahogy az utalásban szeretnék látni.

- Pontosan mit írj a "kedvezményezettel közlendő" mezőbe amikor a német bankból utalsz. (Verwendungszweck/Zahlungsgrund)

2013. okt. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A 2. válaszoló nagyon jól írta le. Külföldi számláról utalni elég macerás. Tényleg egyszerűbb lenne megkérni valakit, hogy fizesse be neked otthon és te átutalod neki az összeget.


Ha van magyar bankszámlád és netbankod, akkor kintről is tudsz utalni, akkor nem kell a sok ilyen-olyan kód, hanem csak a 3*8 jegyű bankszámlaszám és a tulaj neve.

2013. okt. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok. Valóban túlbonyolítottam, a 3. válaszoló adta a legegyszerűbb választ.


Vagy itthoni ismerős befizeti helyetted, vagy ha van magyar bankhoz netbankod, akkor a netbankon át tudod utalni csekkbefizetés helyett. Csak a számlaszámra van szükséged és hogy mit írj a közleménybe hogy azonosítani tudják amikor megkapták.

2013. okt. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Valószínüleg megkérek valakit otthon
2013. nov. 19. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!