Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ilyen helyzetbe mit lehet...

Ilyen helyzetbe mit lehet csinálni? Lakásvásárlás.

Figyelt kérdés
Van egy lakás amit szeretnék megvenni,25 millió forint.19 éves vagyok.Az egész család gyűjtögetett nekem születésem óta (én vagyok az egyetlen gyerek az egész családban),úgy gondolták hogyha megérdemlem nekem adják az összegyűlt pénzt.Nyáron mondta el ezt nekem keresztapám,miután elújságoltam neki hogy felvettek az egyetemre ahová szerettem volna menni.Én először nem nagyon akartam elfogadni de végül megbeszéltük,megköszöntem elfogadtam.Most szeretnék belőle egy lakást venni,de a probléma az hogy ez amolyan "párnahuzatban tartott" pénz.Nem tudjuk hogyan igazolni hogy apránként lett összerakva,viszont nem szeretnék egy vagyonosodási vizsgálatot a nyakamba.Anyukám arra gondolt hogy vesznek fel lakáshitelt és szép lassan ebből a pénzből majd fizetem,de azzal az a probléma,hogy majdnem a tripláját kérik vissza a bankok.Mit lehetne tenni ilyen esetben?
2013. okt. 25. 23:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Semmi vész, nem sokára indul a "Nemzetei Pénzmosoda", akarom mondani Stabilitási Megtakarítási Számla. Keresgess rá a neten, pont az ilyen jellegű (vagy ilyenebb) "problémákra" találták ki.


[link]

2013. okt. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a lakásvételt mindenképp ügyvéddel kell csinálni, és akkor ő majd erre is ad tanácsot.

Esetleg annak a nevére vegyétek, aki kispórolhatta jövedelme alapján, és Te legyél a haszonélvező.

2013. okt. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nem tudjátok igazolni? Ha tényleg össze lehet ezt a pénzt spórolni a család sok évi jövedelméből akkor nincs miért aggodj!! Nem az ilyet üldözik hanem akinek ennek többszöröse van, minden legális indok nélkül.
2013. okt. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Úgy érted 25 milla volt otthon vagy néhány embernél elrejtegetve? Te jó ég!


Na mindegy. Egyet tudok mondani: ha most berakjátok a bankba és kaptok egy ellenörzést - aminek azért kicsi az esélye na de tegyük fel - akkor nem kell betojni.


Tudjátok igazolni! A bejelentett munkaviszonyokkal! Ha nem minimál béren volt az egész család és tisztességesen dolgoztak, fizették a járulékokat, adóztak, akkor nem kell mitől tartani. Egy egész család ennyit össze tud spórolni kb. 20 év alatt.


Ahhoz meg senkinek semmi köze, hogy hol tartottátok a lét. Nincs előírva, hogy minden forinttal rohanni kell a bankba. Sokan tartanak otthon vagyonokat.


Nem az a lényeg, hol tartottátok hanem, hogy hihető-e az, hogy össze tudták dobni.


El lehet mesélni és ha nem tudják rátok húzni, hogy fekete melóból van akkor nem tehetnek semmit. A bűnösséget mindig bizonyítani kell.


Egyébként meg azért nem kis kamatoktól estetek így el, hogy nem bankban tartottátok...


Na mindegy oda kell figyelni vissza kell nézni és nem kell beparázni mert nem eszik olyan forrón a kását.


Talán érdemes megfontolni, hogy nem kéne mind a 25 millát berakni a bankba csak mondjuk 10-et. Azt még könnyebben el lehet hinni. A többit eldugjátok és felveszel valami olcsó hitelt ha van ilyen.


Én a helyedben meg inkább egy helyes kis kertesházat vennék most lehet olcsón kapni. Friss levegő, kiskert, szomszédok egy kicsit távolabb...

2013. okt. 26. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ezt nem hiszem el. 19 éve a pénz közelről sem ennyit ért, és nem is ilyen címletek voltak, és nem és így néztek ki. Azok a pénzek már rég ki vannak vonva a forgalomból.
2013. okt. 26. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, ne nézd már azért a kérdező rokonait ennyire ostobenkónak :D


Ha van 5 millió forintod 10 ezresekben és hirtelen lecserélik a 10 ezrest egy újra és van fél éved beváltani, akkor megtennéd? Szerintem ők is megtették.


Bár megértem miért gondoltál arra, hogy nem, hiszen otthon tartottak ennyi pénzt.


Azt vágod kérdező, hogy 20 év alatt ha az előző 20 év átlagos 10% körüli bankbetéteit nézzük, akkor kb. KÉTSZER ENNYI pénz lenne, ha bankbetétben tartja családod és nem otthon. És Úristen, mennyit inflálódhatott. 50-60-70 millió simán lenne, vicc nélkül, ha 20 évig bankbetétben és állampapírban tartják (10 év alatt 7%-on tartva a pénz duplázódik - matek ötödik osztály).


Arról már ezek mellett el sem kezdek papolni, hogy borzasztó ötlet 30 éves kor alatt saját lakást venni, ha nem Budapesten laksz (ahol azért van munkahely).

Mi van ha a kis vidéki házikódat egyszer ott kéne hagyni, mert az ország másik végében találsz egy remek, neked való állásajánlatot? 30 éves kor alatt tiltani kellene a saját ingatlan vételét. Nyugaton is mindenhol az emberek fele, kétharmada albérletben él 30-35 éves koráig és jobban járnak, mint a magyarok. (Ez egy összetett kérdés, amit három sorban nyilván nem tudtam kifejteni, de keressen csak utána akit jobban érdekel, vagy már gépelné a "de a lakbéren sokat veszíthetsz", meg a "gonoszak a tulajok" választ)

2013. okt. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

jól ecsesztétek, mert 16 éves korodban ilyet kellett volna vennetek és most a tied lenne legálisan:



Start-számla vezetéséhez a Magyar Államkincstár Állampénztári Irodáiban „Kincstári Startértékpapírszámla

szerződés”-t lehet – a Magyarország területén lakóhellyel rendelkező magyar állampolgár

gyermek 18. életévének betöltése napjáig – kötni



Befizetések a kincstári Start-értékpapírszámlára

Befizetők lehetnek természetes személyek (szülők, törvényes képviselők vagy hozzátartozók),



A kincstári Start-értékpapírszámla egyéb jellemzői

A számlán nyilvántartott értékpapírok és az értékpapírokból származó hozamok, kamatok és

befizetett összegek a gyermek 18. életévének betöltése napjáig, továbbá a gyermek, fiatal felnőtt

halála esetén adó- és illetékmentesek és végrehajtás alá sem vonhatók.

2013. okt. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Édesanyámnak 5 testvére van,édesapámnak 4.Senkinek nincs gyereke.A szüleim és a nagyszüleim is gyűjtögettek és így jött össze összesen ennyi,tehát senki nem milliárdos és két hét alatt rakta össze.Mindenki tisztességesen dolgozik/dolgozott.Én ennyi pénznek is nagyon nagyon örülök nekem ez rengeteg így is,nem kell nekem 60 meg 70 millió.Budapesten lakok,és itt szeretnék lakást venni.Amúgy 5. válaszoló,ha volt otthon tegyük fel 1000 db papír 200 Ft-osod és jött a hír hogy fém lesz te nem váltottad volna be hanem úgy gondoltad volna hogy elveszett a pénz?Más megszűnt pénzekre is ez vonatkozik.
2013. okt. 26. 11:29
 9/11 anonim ***** válasza:

Az 5-ös vagyok.


Oké, persze, cserélték a pénzeket új címletekre, de akkor sem értem és nem logikus, hogy miért a "párnahuzatban" tárolták otthon. Az összes inflációt bukták így, és azért majdnem 20 év alatt rengeteg volt.


Nem akarok hülyeséget mondani, de 20 éve egy fizu volt vagy 10 ezer Ft.

2013. okt. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért így tárolták,és nem tudom havonta éppen mennyit tettek el,ennyi jött össze végül.De szerintem a kérdésemnek nem igazán ez volt a lényege.
2013. okt. 27. 08:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!