Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kérhetem-e a munkaadómat,...

Kérhetem-e a munkaadómat, hogy a fizetésem a feleségem vagy a fiam bankszámlájára legyen utalva?

Figyelt kérdés

2013. okt. 27. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Barmilyen bankszamlaszamot meg lehet adni, igen.
2013. okt. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Igen.

(De ha az inkasszó miatt kéred, akkor a végrehajtó majd elmegy a munkaadódhoz, és közvetlenül onnan tilt. Persze nem tudom, hogy emiatt kérdezed-e, csak sok ilyen jellegű kérdés volt a közelmúltban, ezért gondoltam elmondom.)

2013. okt. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen de a másodiknak teljesen igazad van ha azért kéred. Nem a számlát hanem a fizetést a kibocsátonál tiltják.
2013. okt. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A dolognak van értelme a fizetésletiltás esetén is, ugyanis így legalább a megmaradó fizetést nem veszik el az inkasszóval.
2013. okt. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
33%-ot tilthatnak így is úgyis ha más számlára megy, többet nem.
2013. okt. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A többit nem letiltják, hanem inkasszóval elvihetik a számláról. Elég nevetséges, de erre lehetőségük van a végrehajtónak.
2013. okt. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem tartozom, eleve nincs is bankszámlám, - sose volt. Csak arra gondoltam, ha véletlen dolgoznom kéne valami bejelentett helyen, akkor ez probléma-e.


Amúgy se értettem, hogy a házaspárok miért nem közös bankszámlát tartanak fenn, megspórolhatnák az egyik számladíjat és a két fizetés beérkezésével kedvezőbb kondíciót kapnának.


Na mind1, remélem sose lesz ilyen gondom, de jobb ha felkészülök a nyomorra, hogy dolgozni kell legálisan.

2013. okt. 27. 18:24
 8/9 A kérdező kommentje:
NÉGYES és HETES hasznos volt szerintem.
2013. okt. 27. 18:26
 9/9 anonim ***** válasza:
58%
a hetes te vagy. és igaz nincs értelme de annyit hozzáfűznék, én úgy tudom két végrehajtó letílthat többet, max. 50%-ot
2013. nov. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!