Lakáshitel 1 év múlva?

Figyelt kérdés
Lakáshitelt szeretnék jövő év végén felvenni. 8 millió ft értékű lakásról van szó aminek a felét "megkapom" . A másik feléhez szükségem lenne 4 millióra. Hogy és mi lenne a legkedvezőbb opció a számomra? 19 éves vagyok a nettó jövedelmem 120-130 ezer, barátnőmmel élek, nincs és nem is volt hitelem. Az ingatlan Óbudán van. Nem vagyok tisztában a banki ügyekkel úgyhogy ha valami fontos részletet kihagytam szóljatok

2013. nov. 4. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne vegyél fel hitelt. Várj még. Persze csak ha a szülőknél laktok még.

Ha soha nem veszel fel hitelt akkor viszed valamire az életben

2013. nov. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem szülőknél lakok és nem is tudok náluk egyébként én se vennék fel hitelt.
2013. nov. 4. 10:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Kell egy adóstárs is a hitelhez. De kisit kevésnek tűnik ennyi jövede4lem a 4 millióhoz.
2013. nov. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

_______De kisit kevésnek tűnik ennyi jövedelem a 4 millióhoz.______


ezelőtt pár évvel még 15 milliót is kapott volna CHF-ben.

2013. nov. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát nézd, én ezzel foglalkozom, ez a munkám, de egyben szülő is vagyok, akinek akkora gyerekei vannak, mint Te, így a válaszom két élű.


Egyrészt az adatok alapján azt mondom, a hitel megkapható, nem is lesznek rosszak a feltételek, mert államilag kamattámogatott hitelt is kaphatsz majd (2014 dec végéig vannak meghirdetve a jelenleg elérhető hitelek), viszont túl fiatalnak tartalak ahhoz, hogy bevállalj ekkora felelősséget, ekkora terhet. Abban az esetben tartom jó ötletnek ezt a hitelt, ha azok, akiktől az önerőt kapod, vész esetén ott állnak a hátad mögött és ha szükséges, be tudnak segíteni a részletfizetésbe. Ebben az esetben olyan hitelt tudok mutatni Neked, amit 5 év alatt vissza lehet fizetni kamatmentesen.

2013. nov. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

Lakásvásárlási hitelre a leírt jövedelmeddel az életkorod ellenére is jogosult lennél. 4milliós összegre elméletileg hitelképes lehetsz (nyilván vannak egyéb tényezők, amik befolyásolják, de induljunk ki abból, hogy nincs gyereked és nincs hiteled...)

Mivel 1 év múlva vennéd fel a hitelt, így nincs értelme sorolni, hogy milyen törlesztőre és kezdeti díjra számíthatsz. Bármelyik bank oldalán megnézheted a kb. törlesztőt. 1 év múlva pedig még változhat a helyzet...

2013. nov. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!