Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tehetek, ha tisztességtele...

Mit tehetek, ha tisztességtelennek találom a devizahitelemet?

Figyelt kérdés

2006- ban vettem fel devizahitelt, mostanra ellehetetlenedet a továbbfizetés(mint sokaknak), nem sokára, ha csak nem találok egy jövedelmezőbb munkahelyet nem tudom tovább fizetni a hitelt. Szeretnék elfogadható megoldást találni, mint a bank, mint a saját részemről, még mielőtt bekövetkezne az amit nem akarok. Szeretném a segítséget kérni, hogyan fogjak neki?

Se jó beszélőkém nincs, ügyvédet se tudom, hogy keressek, amihez pénz is kéne, szóval igen nem tudom, hogy álljak neki és igen tudom saját szociális probléma.


2013. nov. 4. 12:08
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
78%

Aláírtál egy szerzödést, ha nem tudud teljesíteni a vállalt kötelezettségeket, akkor ott NEM a szerzödés a hibás.

Abban nincs semmi tisztességtelen, hogy aki neked kölcsön ad, az ragaszkodik ahhoz, amit TE vállaltál.

2013. nov. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
88%
És mégis mit találsz benne tisztességtelennek?
2013. nov. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Bemész a bankba és megkérdezed, hogy milyen lehetőség van a törlesztő részletek csökkentésére (pl. futamidő növelés, ha rövid távra vetted fel a hitelt).


A "pereljünk a gonosz bankot" sláger már egy éve lejárt lemez, le is mentek az első perek, mind vesztett szinte (csak formai hibával nyertek, mint a nem aláírt szerződéspéldány...), kár pénzt fektetni a pereskedésbe.

2013. nov. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Árfolyamgátat nem igényeltél annak idején? Az jelentősen csökkentette a hiteled törlesztőjét, ha kérted.
2013. nov. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

pl:2006 ban felvett 50 ezer chf et

2011 ben 47 ezer a chf egyenleg

2012 ben másodjára igénybe veszi a csökkentett törlesztés fizetést ami egy év múlva lejár és most

2013 ban 51 ezer a chf tartozása.

Szerintetek ez így oké?

2013. nov. 4. 13:18
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha 15-20 éves a futamidő akkor első ránézésre még kedvező is. Csak szemmel láthatóan nem sokat értesz a pénzügyekhez.
2013. nov. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Ezt jól látja nem értettem hozzá, és nem is akarok senkit untatni mindenkinem megvan a maga baja, akkor úgy mond a lakáshitel tűnt megoldás a bajaimra. 35 éves a futamidő.

A fizetésem 25% a volt 2006 ban a törlesztőrészlet, most a az 50% át kellene fizetnem.

2013. nov. 4. 13:35
 8/28 A kérdező kommentje:
A megtakarítás amivel kombinálva volt, előnytelen volt, nem fizettem tovább, nem is tudtam volna, arra nem számíthatók, hogy egy nagyobb összeget befizessek, hogy alacsonyabb legyen a törlesztőrészlet.
2013. nov. 4. 13:40
 9/28 anonim ***** válasza:
Ha 35 év a futamidő (jesszus....) akkor még egy jó 10-15 évig nem is fog csökkenni a tőketartozás! A bank nem ingyen adta azt a pénzt, most fizeti a kamatokat vissza épp! Ugyanis 35 év alatt a várható infláció olyan 150-200%, ezt a bank állja, azt is meg kell ám fizetni!
2013. nov. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
71%
De ebben semmi tisztességtelen nincs. A deviza hitelnek az a lényege hogy az árfolyam függvényében változik a törlesztő. Ha csökken akkor kevesebb, ha nő akkor több. Amikor felvetted akkor erről tájékoztattak innentől meg azt mondani hogy ez tisztességtelen csak azt mutatja mennyire ostoba vagy.
2013. nov. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!