Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tehetek, ha tisztességtele...

Mit tehetek, ha tisztességtelennek találom a devizahitelemet?

Figyelt kérdés

2006- ban vettem fel devizahitelt, mostanra ellehetetlenedet a továbbfizetés(mint sokaknak), nem sokára, ha csak nem találok egy jövedelmezőbb munkahelyet nem tudom tovább fizetni a hitelt. Szeretnék elfogadható megoldást találni, mint a bank, mint a saját részemről, még mielőtt bekövetkezne az amit nem akarok. Szeretném a segítséget kérni, hogyan fogjak neki?

Se jó beszélőkém nincs, ügyvédet se tudom, hogy keressek, amihez pénz is kéne, szóval igen nem tudom, hogy álljak neki és igen tudom saját szociális probléma.


2013. nov. 4. 12:08
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok hasznos választ leginkább ezt:

És mégis mit találsz benne tisztességtelennek?

Azt hiszem ha ennyire mi devizahitelesek vagyunk a bűnösök, akkor itt az ideje, hogy olyan mértékben fogom vállalni a felelősséget a hitelemért, ahogyan a kormány kezeli az adófizetők pénzét és ez lesz a legtisztességesebb lépés mindeni számára, és azoknak akik fedhetetlennek találja a bankok üzleti termékeinek értékesítését.

2013. nov. 4. 14:04
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de mennyire érzed felelősségteljes döntésnek, hogy HARMINCÖT évre vettél fel egy lakáshitelt?!
2013. nov. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

35 évre vettél fel 50 ezer eurót... ezt nem a bankra kéne kenni. 5 évre előre nem lehet tervezni, nemhogy 35 évig azt, hogy neked biztos jövedelmed és munkahelyed lesz.

Emiatt hiába pereskedsz, esélytelen, hogy megnyerd.

2013. nov. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

5 évre előre nem lehet tervezni, nemhogy 35 évig azt, hogy neked biztos jövedelmed és munkahelyed lesz.

Akkor minek a hitel?

2013. nov. 4. 16:03
 15/28 A kérdező kommentje:
Ha te ilyen okos vagy akkor a bankok miért adnak hitelt 1-35 évre?
2013. nov. 4. 16:04
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne adnának? Nekik jó üzlet.


Te összekevered a szociális ellátóközpontot a bankokkal. A bankok azért dolgoznak, hogy pénzt keressenek. Azért adnak neked pénzt, hogy amíg te azt visszaadod ők keressenek rajta.


Ez a "akkor miért adtak" kérdés is annyira elcsépelt így 5000x hallva... te a hentestől is meg szoktad kérdezni, hogy tegnap miért adott mócsingos húst, mikor tudta, hogy mócsingos? Meg a használtautó-neppertől is megkérdezed vásárlás után 2 héttel, hogy miért nem írta ki A4-es méretű piros betűkkel a kocsira, hogy EZT A SZ**RT MEG NE VEDD, MINDEN TROPA RAJTA CSAK SZÉPEN KITAKARÍTOTTUK?

2013. nov. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Senkinek nem volt kötelező hitelt felvennie. Nekem forinthitelem volt, azt is olyan alacsony törlesztőrészlettel vállaltam be, hogy akkor is tudtam volna törleszteni, ha átmenetileg nehézségeim vannak.

Mindenkinek magának kell kiszámolnia, hogy mekkora a takarója és meddig nyújtózkodhat.

A bank az ingatlanfedezettel bebiztosította magát. Hogy te miből fizeted a részleteket az már nem az ő dolga, ha nem voltak tisztességesek a feltételek, akkor nem lett volna szabad felvenni.

2013. nov. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Szeretnék elfogadható megoldást találni, mint a bank, mint a saját részemről, még mielőtt bekövetkezne az amit nem akarok. Szeretném a segítséget kérni, hogyan fogjak neki?

A kérdés ez volt.


Még egyszer köszönök mindet.

2013. nov. 4. 16:39
 19/28 anonim ***** válasza:
Az alapvető gond, hogy te nem olyan megoldást keresel, ami neked IS és a banknak IS jó, hanem olyat, amivel neked kevesebbet kell fizetned. Ez meg érthető módon a banknak nem jó. Persze, erre mondhatjuk, hogy a banknak az sem jó, ha te Ugandába menekülsz és itt hagysz minden tartozást, de ha a bank minden kérésnek engedne akkor rosszabbul járna hosszútávon, mint így, hogy 1-1 ember elmenekül a tartozása elől.
2013. nov. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Nem értem ezeket a devizahiteles nyavajgásokat. Ha Te forintban kapod a fizetésed, akkor miért nem forintban veszel fel hitelt? Nehogy már a bank legyen a tisztességtelen a Te hülyeséged miatt. A bank nem jótékonysági központ, mindenki tudta a feltételeket, kockázatokat. 35 évre hitelt felvenni őrültség, belegondoltál Te abba, hogy ha pl 20 éves voltál amikor felvetted akkor majdnem nyugdíjas korodig fizeted a hitelt? Ha nem értessz hozzá akkor csak úgy vegyél fel hitelt, hogy megkérdezel valakit aki ért hozzá.
2013. nov. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!