Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudnám megoldani, hogy...

Hogyan tudnám megoldani, hogy ne az én házam legyen a fedezet? Pár éve a párom hitelt vett fel és a szüleim háza lett a fedezet. Nemrég szétmentünk a párommal, nem sokkal később balesetben meghaltak a szüleim.

Figyelt kérdés
A házat én örököltem, a párommal nem tartom a kapcsolatot és nem is akarom! Nem szeretném, ha a továbbiakban az én házam lenne a fedezet, viszont a párom háza nem fedezné a hitelt. Mit tudok tenni?

2013. nov. 7. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Mérgelődsz. Sajnos, ha nem képes és nem hajlandó másik fedezetet felmutatni, akkor a mérgelődésen kívül tényleg nem tudsz mást tenni.
2013. nov. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A bank ilyen esetben tud valamit tenni?
2013. nov. 7. 19:47
 3/8 anonim ***** válasza:
a bankot nem érdekli. szerződést kötöttetek, amiben a fedezet a ház. ennyi. pont.
2013. nov. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha nem fizetné a hitelét, először tőle próbálná a bank behajtani (jövedelemletiltás stb), vagy mivel én vagyok a fedezet tőlem??
2013. nov. 7. 20:52
 5/8 anonim ***** válasza:

A fedezet a ház, nem te. Ha nem fizet, a házat értékesítik.

Vagy adóstárs is vagy?


A banknak kell egy fedezet. Hogy az kié, nekik édesmindegy.

2013. nov. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Adóstárs nem vagyok. Csak félek, ha nem fizetne, első lépése a banknak a házam lenne...
2013. nov. 7. 21:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy a fedezetből téríti a hitelt, hiszen ez a lényege a jelzáloggal fedezett hiteleknek. Elsősorban a zálogtárgyból kell a követelést érvényesíteni, ha ez nem jut eredményre, akkor jöhet a letiltás, foglalás stb.
2013. nov. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A bank a végrehajtót kéri fel rendezésre, azt pedig nem érdekelné, hogy a párodnak esetleg van valamennyi vagyona, mivel a végrehajtó az előzőleg fedezetként megjelőlteket hajthatja be.


Hiába van a párodnak jövedelme, lakása, autója, ha a fedezet a te házad, akkor csak a házad megy -.-


Persze elárverezik áron alúl. Így jártál, ez a sors. Olyan párt kellett volna választani, aki mellett kitartasz jóban és rosszban

2013. nov. 8. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!