Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van olyan, hogy arra a lakásra...

Van olyan, hogy arra a lakásra veszek fel jelzálog hitelt, amit meg akarok venni a hitelből?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy külföldön van ilyen. Magyarországon tudtok ilyenről? Melyik bank, ha van ilyen? Egy 6,3 milliós használt társasházi lakás.
2009. nov. 17. 00:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Szerintem ez így működik, hogy ha veszel házat hitelre, rögtön ráterhelik. De csak akkor, ha ugye az előző tulajnak nincsen fennmaradó tartozása, netán ő is vett fel rá jelzáloghitelt.
2009. nov. 17. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1.Variáció: a lakás tehermentes.

Keresel egy bankot,vagy megbízol egy hitelközvetítőt,hogy ő intézze ezt,amelyik ad neked hitelt a lakásvásárláshoz.

Ügyvéd előtt kötsz a lakástulajdonosával előszerződést:ebben benne lesz a lakás vételára,,mennyit fizetsz sajáterőből,mennyit hitelből,mikor kell kifizetned stb.( Az ügyvéd figyelme mindenre kiterjed,ő a a tulajdoni lapot is megnézi,hogy valóban tehermentes-e a lakás)Az előszerződés birtokában kapod meg a hitelt,és azt jelzálogként ráterhelik a lakásra.A hitelt nem neked folyósítja a bank,hanem az eladónak.Ekkor köthetik meg a végleges adás-vétel,t és kerül nevedre a lakás.

2.variáció:a lakáson jelzáloghitel van.

Az eljárás lényegében ugyanaz,mint az előző esetben,de ekkor nem hitelfelvételről,hanem hitelátvállalásról lesz szó.Ehhez annak a banknak a hozzájárulása kell,amelyik a jelzálogot ráterhelte a házra.

MIndenképpen ügyvéddel kell beszélned előzőleg.

Még egy tanács:lehetőleg ne az OTP-t vagy a Budapest Bankot keresd fel,mert ezek az ígéretek után is kérhetnek még ilyen-olyan dokumentumokat stb. A BB egy rokonomnak az engedélyezett hitelt is fél év után folyósította,amikor az eladó ügyvédje már perrel fenyegette őket.

2009. nov. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szinte mindenki így vesz lakást, nincs ebben semmi különös, max. van, aki pót fedezetet, tehát még egy ingatlant bevon a vásárláshoz, ha nincs, vagy nem elég az önereje.


Mielőtt belefognál a vásárlásba, pl előszerződést írnál, előleget, foglalót adnál az eladónak, alaposan járd körbe a vétellel járó összes költséget (ügyvéd, közjegyző, Földhivatal, Illetékhivatal, bank).

Nézesd meg előzetesen szakemberrel, vagy a bankokkal a tulajdoni lapot, gyűjts be minden egyéb információt a lakásról, amit meg szeretnél venni (pl miből épült, milyen a komfort fokozata, stb, stb), nincs-e rajta valami teher, pl özvegyi, haszonélvezeti jog, végrehajtási jog és nézesd meg, egyáltalán elfogadják-e az ingatlant fedezetnek.

Egy jól képzett bankfüggetlen hiteltanácsadó elő bírálatot készíttet a bankoknál a konkrét ingatlanra a Te adataiddal, ismeri azokat a "trükköket", amivel a hitelképességed javítható, tudja a buktatókat is, így minden költség nélkül előre megtudhatod, hogy nagy valószínűséggel mik az esélyeid a hitelre, milyen költségekre számíthatsz és mennyi önerőre lenne szükséged.

2009. nov. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Minden esetben arra lakásra terhelik a hitelt , amit megveszel. Szokott még olyan lenni, ha nem elég a fizetés, vagy a fedezet, akkor ha tudsz ajánlhatsz fel + másik ingatlant is fedezetként, de ebben az esetben a másik ingatlan tulajdonosának is bele kell egyeznie, mivel a jelzálog azon is rajta lesz. Ha vmi okból nem tudsz fizetni viszik mindkettőt. Az OTP-t én se ajánlom, mert tapasztalatból tudom, hogy még a bugyiméretét is kérik. :) Sokszor pedig még azt is kitalálják hogy a folyósítás feltétele, hogy ezt -v. azt kössél velük, pl. folyószámlát, életbizt. , de ez nem az OTP kitalációja, hanem az ott lévő felettesé, mivel vannak tervek, amit teljesiteni kell és hát ő van nyeregben mert te hitel szeretnél, szorít a határidő. Én hitelközvetitőt ajánlanék, aki több bankkal van kapcsolatban, de ne az újságból keress, fontos hogy képben legyen. Mostanában az ingatlanközvetítők alkalmaznak hitelközvetitőt is, aki ingyen intézi a hitel kiválasztását, mivel a banktól kap jutalékot. Mostanában az Erste az amelyikhez hallom ismerősöm is több hitelt visz, mert rugalmasabbak. Viszont nem mindegy hogy te viszed be, vagy a közvetitő, mert amit a közv. visz be, az elsőbbséget élvez. A hitelközvetitőnek ne fizess 1%-ot ilyesmit, mert ő le van szerződve a bankokkal, és gyanús ha ekkora összeget elkérnek. Azt mondhatja hogy a földhiv. eljárásra kér előre 12 ezret, a bejegyzés és kikérésre, de amit emlitettem ne fizess. Nekem tavaly a válság előtt fél évvel a közvetitő 15 millióról 2,5 hét alatt áttolta a hitelemet és csak 1 szer kellett előtte aláirnom, aztán az ügyvédnél, és a bankban a közokiratot, nem kellett rohangálnom sehova. Megéri. Remélem tudtam segiteni.
2009. nov. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az mondjuk FHB volt.
2009. nov. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!