Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van valakinek a Fundamentával...

Van valakinek a Fundamentával kapcsolatban nagyon rossz tapasztalata?

Figyelt kérdés
Elsősorban az azonnali áthidaló kölcsönnel kapcsolatos esetek érdekelnének.

2013. nov. 12. 15:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Alapvetően képtelenek arra, hogy a szokásos folyamattól és szerződéstől különböző esetet lekezeljenek: nálam azt nem tudták felfogni, hogy rajtuk kívül vettem volna fel máshol is hitelt, illetve hogy az eladók nevében egy ügyvéd járt el megbízottként, és ez az ügyvéd nem egyenlő azzal az ügyvéddel, aki intézi az ügyvédi dolgokat.
2013. nov. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%
Nekem konkrétan az a rossz tapasztalatom az AÁK-val kapcsolatban, hogy ez a legdrágább hitel, ami jelenleg elérhető a hitelpiacon, mégis úgy szokták bemutatni a Fundamentások, mint a legjobb hitelt. Ez szerintem nem túl etikus.
2013. nov. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Szerintem meg hülyeséget írogatsz Cseresznyefa. Tudatosan, rosszat kommunikálsz egy jó termékről.

Az AÁK kamata 7,9%, ami utána átmegy 3,9%-ba. Mivel mindkét időszak hozzávetőlegesen ugyanolyan hosszú, ezért elmondható, hogy a teljes futamidőre számolva körülbelül 6%-os fix, forint alapú azonnali áthidaló kölcsönt tud az ügyfél felvenni a Fundamentánál. Emellett nálunk a törlesztőrészletek is fixek, nem változnak, mi ezt garantáljuk.

Na most kérdem én, tudsz 6%-nál jobb AZONNALI kölcsönt? Tudsz még egy olyan pénzintézetet, aki nem emelgeti a törlesztőrészletet, a kamatokat, a kezelési költséget minden félévben? Tudsz olyan bankot, aki nem 2-3 szorosát kéri vissza a hitelnek (az elején leírják a szépet és a jót, csak aztán jön majd a meglepi)?

Mert ha nem, akkor inkább hallgass és ne vezesd félre az embereket!

2013. nov. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Kedves 3.3-as, nagyon tájékozatlan vagy, javaslom kicsit nézz szét, mielőtt véleményt nyilvánítasz. (Én napi 10-12 órában banki terméket elemzek, elég nagy a rálátásom erre a piacra.)


Minden kérdésedre igennel tudok válaszolni, így most jó?

2013. nov. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Minden kérdésre igennel? Vicces, igaz magad sem hiszed?

Beleszámoltál mindent, vagy csak az ügyfél számára beetetésként nyomtatott papírkát lobogtatod?

2013. nov. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ej, ej, kedves 3.3-as. Még most is arra kérnélek, először tájékozódj, mielőtt vagdalkozol. Ma már nagyon sok bankban elérhető az 5 éves kamatperiódusú hitel, de van 10 éves kamatperiódusú is. Ezeket a hiteleket pontosan ugyanúgy, mint a Fundamenta AÁK-ját, lehet áthidaló jelleggel használni, tehát lecserélhetők akár a Fundamenta 3,9%+1%-os hitelére, tehát semmi akadálya annak, hogy a hitel az elejétől a végéig fix legyen.


Ha az ügyfél jogosult állami kamattámogatásra (a legtöbben jogosultak), akkor a lakáshitelt úgy célszerű összeállítani, hogy az első 5 évben a FIX 6-6,5%-os hitelt kell fizetni, majd a 6. évtől a 3,9+1%-os hitelt, így összességében nem kérdés, hogy ez a jobb választás.


Ha nem jogosult állami támogatásra?


Akkor van helyette 7,42%-os hitel (de van ennél olcsóbb is), ami választható 10 éves kamatperiódussal, ez a hitel szintén lecserélhető a Fundás hitelre, így még mindig jobb az ajánlat 0,5%-kal, mint az AÁK, de van még egy kis apróság...


Nézzük a költségeket:


A bankok sehol sem számolnak már fel kezelési költséget, így nem tudom, ezt honnan szedted.

Értékbecslést a legtöbb bank elengedi, vagy visszatéríti. (Fundamentánál ez 24.000Ft)

Folyósítási jutalék a legtöbb bankban nincs, ez a Fundánál a hitelösszeg 1,5%-a.

A közjegyzői díjat is több bank visszatéríti.

Sok bank állja az ügyfelek helyett a földhivatali díjakat, a Takarnet díjakat, tehát induló költségekben messze a legdrágább a Fundamenta összes áthidaló hitele.


Az AÁK jelenleg nem versenyképes, ezt a szakmailag felkészült Fundamentások is tudják már rég. Kizárólag speciális esetekben lehet jó, ha az ügyfelek nem hitelezhetők más bankban ilyen-olyan okból.

2013. nov. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

utolsó, ne röhögtess már...

és persze az egyoldalú szerződésmódosításokról is beszélhetnél, ha már így vagdalkozol a bankok mellett!

2013. nov. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
08.31-es. Légy szíves mutass "egyoldalú szerződésmódosítást" bármelyik bankból.
2013. nov. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nehezebbet is kérdezhetnél! :-D

Csak a saját példám: .IB Bank csak nekem, csak most 1%kal növelték a kamatot...

2013. nov. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
09.35-ös. Benne van a kölcsönszerződésedben, hogy a kamat bizonyos időszakonként változhat? (Mert ha igen, akkor ez nem szerződés módosítás.)
2013. nov. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!