Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megtamadhato-e ha a Telenor...

Megtamadhato-e ha a Telenor előzetes felszolítas nélkül behajto cégnek adta a tartozast? Jogilag megteheti? A részletezést lent folytatom

Figyelt kérdés

Telenornal miutan felmondtak a szerződésemet, megallapodtunk írasban, miszerint részletekben fizetem ki a hátralékot+kötbért. 6 hónap után azonban elmaradtam a fizetéssel és kaptam egy ajánlott levelet a Credit Expressz nevű cégtől, hogy a Telenor megbízta őket a tartozás behajtásával.

Ezzel ugymond nincs gond, mert tartozom es tudom h a cég megbízhat harmadik felet is a behajtassal - erről értesítenie sem kell- na de nem kéne legalabb 1 fizetési felszolitast küldeni előbb a Telenornak es leirniuk, hogy ha nem fizetem be az immaron teljes tartozast akkor kulső céget fognak megbízni a mar esedékessé valt teljes tartozas miatt??

Én ugy gondoltam ezt a lépést meg kellett volna tenniük, ezért személyesen panaszt tettem, melyre 10 honapja nem kaptam valaszt a Telenortol, pedig 30 napon belül "kellett volna" írasban reagalniuk. Panaszommal -a felszolítas hianyara hivatkozva- azt a 18ezer forintos plusz költseg befizeteset szerettem volna elkerülni, melyet a CE rarakott a tartozasra

A Credit Expressz első (és egyben utolso) tértis levelére valaszolva kertem a türelmüket , hivatkozva arra, hogy varom a Telenor valaszat. Illetve kertem megbízasi szerzödes masolatot is, erre nem reagalt a kedves CE.

Nulla Telenor es egyeb mas reagalas utan kaptam viszont most egy levelet a MOKK-tol, mely egy fizetesi meghagyas. Nem tudom viszont hogy erdemes-e ellent mondani (egyaltalan jogos-e) arra hivatkozva, hogy a szolgaltato nem küldött fizetési felszolitast hanem egyböl behajtonak adott at, illetve irasos panaszomat is valasz nelkül hagyta. Kérem aki tud segítsen! Köszönöm!


2013. nov. 16. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs igazad.

te kaptál részletfizetési lehetőséget a telnortól. A szerződést abban a pillanatban megszegted, hogy nem fizettél nekik. Így ők innentől kezdve nem kötelesek téged informálni arról hogy a behajtó cégnek adták át a tartozásodat. Egyszer kaptál lehetőséget, elpuskáztak. A telenor nem volt hajlandó tovább veled foglalkozni, így átadta az ügyedet a CE-nek. Ők viszont látva az előbbi tartozásod nem fizetését, majd azt is hogy az új szerződésnél sem álltad a szavad, így a saját költségüket is beleszámolva, követelhetik a tartozásodat.

ott is nagyon hibáztál hogy a telenornak írtál, és vártál 10 hónapot. A telenorral már rég nem vagy sem szerződésben sem kapcsolatban. A te tartozásod már a CE-re tartozik. Velük kell mindent egyezkedni.

Szóval nem jogos a felháborodásod...

2013. nov. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a valaszt! Szép estét!
2013. nov. 17. 00:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az elsőnek. Annyival kiegèszítenèm hogy itt már nincs pardon 10 hónapot ráadásul el is toltad. Szóval jobban jársz ha minnèl hamarabb fizetsz. Mert az összeg csak gyűlni fog. Ha nem tudsz fizetni akkor a fizetèsi meghagyás miatt akár tilthatnak a fizudból is. Lelkiekben kèszulj fel rá. Ha nincs hivatalos fizud akkor tiltják amikor lesz. Nem tudom pontosan mkkora összeggel lógsz,de tudd hogy az ingatlanodat is zálogosíthatják
2013. nov. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
89 ezer Ft a tartozas es GYES-en vagyok. De azert kifizetem. Köszönöm a valaszt!
2013. nov. 17. 10:09
 5/6 A kérdező kommentje:
Sikerült egyezkednem, megadtak részletre (igaz megfizetem a "tanulopenzt" (kamatokat) - de ez van) nem lesz semmi belöle ha ezt tartom
2013. nov. 19. 23:50
 6/6 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Jól tetted, hogy kértél részletfizetést. Végül is a behajtócégnek az az érdeke, hogy vissza kapja a pénzét, és nem az, hogy éveken át meghurcoljon. Ha rendesen fizeted, akkor lassan, de le fog menni a tartozásod, és amikor megkapod az utolsó levelet amiben leírják, hogy a tartozásodat lerendezted, azt a levelet jól tedd el. Legyen meg max.10 évig, sose lehet tudni alapon.. Később bármikor jönne egy okoska, hogy hasznot húzzon, és újra követelőzne. elég az utolsó levél fénymásolata. Bár még nem volt rá példa, de sosem lehet tudni... nem igaz??

2013. nov. 20. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!