Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan lehet fizetni internete...

Hogyan lehet fizetni interneten keresztül dombornyomott bankkártyával?

Figyelt kérdés
2009. nov. 19. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:

attól függ az online fizetős rendszer a te kártyafajtádat elfogadja e.


be kell gépelned a rajta lévő kártyaszámot, az 4x4 szám, utána a 3jegyű CVC számot, az a hátulján van.


És kb ennyi.

De rendes bankkártyával ha lehet is fizetni, nem ajánlatos. Inkább vegyél internetkártyát egy külön alszámlával ha lehet. CIB-nél ez perfektül megy. ERSTE-nél speciel katasztrofálisan béna ez a rész.

2009. nov. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nézed a kártyát, és sorban beírogatod róla, amit kérnek. Kártyaszám, aztán a túloldalon lévő szám utolsó három számjegye, lejárat dátuma, rajta lévő név. Mindenképp érdemes beállítani sms-értesítőt, ha a neten akarod használni a kártyát, mert megnő a visszaélések lehetősége. Legjobb módszer, ha külön bankkártyát használsz csak a netes vásárlásokra, és csak akkor teszel/utalsz rá pénzt, ha vásárolni akarsz. Soha ne azzal a kártyával fizetgess a neten, amin a teljes fizud van, mert nagyon pórul járhatsz. Az öcsémnek már éltek vissza a kártyájával, pontosabban próbálkoztak, három nap alatt másfélmilliónyi értékben akartak volna vele vásárolni külföldi weboldalakon, ha lett volna rajta pénz. Csak az sms-eket kapta sorban, hogy sikertelen vásárlás x forint stb... Még azután is próbálkoztak, hogy le volt már rég tiltva a kártya.
2009. nov. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A legjobb fizetős boltok azok, ahol lehetőség van pl.: PayPal vagy Moneybookers tagoknak is fizetni. Ebben az esetben nem kell megadnod csak az email címedet. Ha sima átutalásos, akkor követed az utasításokat meg kell adni bankszámlaszámodat, kártyaszámodat, 3 jegyű kódodat, amit a hátlapján találsz és stb.
2009. nov. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
ERSTE védelmében én évek óta ERSTE ügy fél vagyok és web kártya jól működik. Csak tényleg hosszadalmas ha pl. vasárnap reggel jut eszedbe vásárolni míg eléred ügyintézőt az beálltja limitet és úgy vásárolsz. Én egy felnőtt oldalnál jártam ugy elfizetem egy hónapra és mégis hónapról hónapra vonogatták volna ha web kártyának nem egy forint lenne a limit:D. Biztonságos portálokon mint rendelés egy oldalról vagy paypal azt használod amelyiket akarod. Nekem már sima nem dombornyomott kártyám is alkalmas erre.
2009. nov. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
első vagyok, én is ERSTE-s voltam. És egyrészt ezért (is) váltottam. Egyrészt a franc fog telefonálgatni minden netes vásárlás előtt egy ügyintézőnek, és majd magyarázgassak ott neki, hogy figyu állítsad már be nekem a kártyát ennyi meg ennyi limitre? Ez iszonyúan alulfejlett dolog, normális helyeken ez automatizálva van a netbankban.
2009. nov. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!