Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha utalásnál elírtam a bankszá...

Ha utalásnál elírtam a bankszámlaszámot, de a név stb. jó, a tranzakció megtörténik?

Figyelt kérdés
Pl. a számlaszámnál egy karaktert tévesztettem, a többi adat viszont jó.

2013. nov. 22. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
38%

Igen, ha létező számlaszám. Valaki más fogja megkapni. A nevet a program automatikusan átírja, a számlaszám a mérvadó. Valószínűleg egy idegent ma nagyon boldoggá tettél.


Beszélj a bankoddal, hogy van-e lehetőség visszavonni az átutalást utólag.

2013. nov. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Nem. Vissza fogja utasítani a bank.
2013. nov. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
A bank az osszeget elutalja arra ( ebben az esetben a hibasan be irt ) bankszamla szamra amit te megadtal.
2013. nov. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

Lehet, hogy én emlékszem rosszul, de gyakorlatilag nem tudsz "rossz" számlaszámra utalni. A bankszámlaszám eléggé bonyolult, és logikus felépítésű, nem nagyon van olyan, hogy egy kettes helyett hetest írok, és tádámm Kovács helyett Szabó kapja meg a pénzt.

Bankautomatás telefonfeltöltésnél viszont simán szerezhetsz örömet ismeretleneknek, ha rosszul pötyögsz :D

2013. nov. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt több banknál is van teljes egyezőség ellenőrzés, másrészt előfordulhat, hogy a fogadó bank nem fogadja a pénzt, hanem visszadobja az utalást. (A teljes egyezőség jelentheti a névellenőrzést is...)

Továbbá, a bankszámlaszám egy eléggé bonyolult szám.

Az utolsó számjegye ún. ellenőrző szám.

(Biztosan más is kapott már ilyen üzenetet, hogy a "CDV szám hibás".

2013. dec. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%

Aki lepontozott, az mennyire ért a bankszámlaszámokhoz ill. az algoritmushoz?

Netán itt járt egy PhD-s gazdaságinformatikus (erősen kétlem...)?

2013. dec. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!