Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A behajtókat akkor is be kell...

Blackrose88 kérdése:

A behajtókat akkor is be kell engednem a házba, ha az adós nem is lakik már itt?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy a bátyám miatt behajtók akarnak jönni hoznák.

De Ő már több mint 10 éve nem lakik itthon. Semmilyen tulajdona nincs nálunk, nem is tartjuk vele a kapcsolatot. Csak az állandó lakcíme van a házhoz bejelentve. Viszont azt olvastam, hogy a behajtók akár be is törhetnek. Az elég ha az ajtóból kiszólok nekik, hogy nem lakik itt? Vagy muszáj beengednem Őket?



2013. dec. 4. 09:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha bírósági végzéssel rendelkező ira van a kezükben és arra címre szól, akkor be kell engedned, de ha elmondod nekik, hogy ott minden a tied, sőt esetleg számlát is tudsz nekik mutatni, akkor nem visznek el semmit. Egyébként hozzám is jöttek már hívatlan "vendégek" és én egész egyszerűen úgy csináltam, mintha nem lennék otthon. Aztán szépen elmentek.
2013. dec. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Egyébként a szüleimé a ház és benne minden.

Az a baj, hogy számlát nem nagyon tudunk mutatni maximum 1-2t, mivel 26 háztartásról van szó.

2013. dec. 4. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!