Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van e valakinek hasonló, és...

Van e valakinek hasonló, és hogy ez azt jelenti hogy kb 60 év alatt fizetem vissza? Vagy mi a teendő?

Figyelt kérdés
Van egy hitelkártyám, aminek a kerete 600. 000 Ft. Ez teljes összegbe be van minuszolva. A szerződésben nincs kikötve hogy hány év a visszafizetés. A thm 42,35 %. Namost ezt akárhogy számolom, durván 250 eft. A havi törlesztésem 24 Eft. Az egy évben 240eft.2008 óta fizetem, durván 1,5 milliót befizettem már azóta. Egy összegben nem tudom visszafizetni.Van e valakinek hasonló, és hogy ez azt jelenti hogy kb 60 év alatt fizetem vissza? Vagy mi a teendő?
2013. dec. 11. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Te egy elég mély gödörbe estél a hitelkeret elég gyilkos dolog. Napi kamatozású és ugye kamatos kamat szóval ha nem tudod egy összegbe kifizetni akkor csak folyamatosan egyre és egyre több lesz a tartozásod.
2013. dec. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Minél később fizeted vissza annál jobb a banknak. Persze, hogy nincs kikötve hány év a visszafizetés mivel ez hitelkeret és nem fix hitel. Fizetheted te 60évig is csak akkor már a 600E forintra kifizettél úgy 30milliót és még mindig tartozol :D
2013. dec. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, sajnos én is tudom hogy csapdába estem :( Kedves utolsó, örülök, hogy ezen Te ilyen jót szórakozol, nekem kevésbé ilyen vicces :(
2013. dec. 11. 19:44
 4/10 anonim ***** válasza:
Hitelkártyánál törlesztőrészletnek mindig a minimumösszeget adják meg. Ha csak ennyit fizetsz be, és teljesen kimeríted a hitelkeretedet, az a szokásos kamataik mellett többnyire azt jelenti, hogy ezentúl életed végéig havi 24ezer forintot fizethetsz nekik. A részükről hosszútávú befektetés, biztos jövedelem. A te részedről szívás. Viszont mint írtam, ez csak a minimumösszeg, amit köteles vagy befizetni, ezen felül bármennyit fizethetsz. Tehetsz rá havonta 50 ezret, vagy akár 100 ezret is. Illetve bármennyit, attól függően, épp mennyit tudsz kiszorítani. A lényeg, hogy minimum 24 ezer forintot. Természetesen minél többet fizetsz havonta, annál nagyobb az esélye, hogy valaha megszabadulsz a kártyától. Azt meg ugye mondanom sem kell, hogy épeszű ember eleve nem kér, vagy ha kap, alapból kettétör egy olyan kártyát, amire a thm 42,35%, nemhogy még maximálisan kimerítse.
2013. dec. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ilyen kamat mellett lehet, hogy érdemesebb valami jóval alacsonyabb költségű hitellel kifizetni, és azt törleszteni.
2013. dec. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%os hitelt kimerítettél 600.000 ftig? Mi járt ekkor a fejedben ?
2013. dec. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Most miért vagytok ilyenek vele? Hogy miért maxolta ki?


A válasz egyszerű, aki szerint 1 év az 10 hónapból áll szerintetek felfogja a hitel jelentését? " A havi törlesztésem 24 Eft. Az egy évben 240eft."

2013. dec. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Amennyiben Ön a felhasznált hitelkeretnek csak egy részét fizeti vissza a fizetési határidőig, akkor a bank minden hónapban, a mindenkori Hirdetményben meghatározott kamatot számítja fel a kinnlevő tartozások után."---ez alapján, valamint az általad írt havi 24 000Ft fizetés esetén, ha sosem késtél a részlettel és mindig befizetted akkor 63 hónap alatt megy le a tartózásod nullára. Ezen idő alatt 1 519 393Ft-ot kell befizetned!

A már visszafizetett összeg nem kamatozik!!! Tehát szarul számoltál ismét "meglepő módon" :D


Gondolom, mivel szerinted 10 hónapos egy év ennek megfelelően évi 2 részletet kihagytál, ezekre a büntető kamat elég jelentős lehet.


Nem egy embert ismerek, aki fizeti a részletét, hó elején és bölcsen többet fizet mint a minimuma, ugyanakkor hó végén pont emiatt nincs pénze, amit 1 másik hitelkártyával próbál orvosolni balga mód...

2013. dec. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Örülök hogy mindenki ekkora bölcs!!! Elírás nem lehet? Tény idegességemben rosszul írtam az összeget, de ezért lebaromozni? Tudjátok mit? Kívánom , hogy kerüljetek egyszer olyan helyzetbe hogy szükségetek legyen hozzányúlni mint nekem!
2013. dec. 13. 10:47
 10/10 anonim ***** válasza:
Micsoda jókívánság így a karácsony küszöbén, igazi keresztény cselekedet :D
2013. dec. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!