Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kérelmeztem a jelzáloghitelem...

Kérelmeztem a jelzáloghitelem futamidejének csökkentését. Ha nem fogadják el, akkor kihez, melyik szervhez fordulhatok?

Figyelt kérdés
Mert ugye a banknak az az érdeke, hogy minél hosszabb legyen a futamidő, mert akkor többet kell az ügyfélnek visszafizetni.
2013. dec. 12. 08:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én megvártam volna a jövőheti jogegységi határozatot!

Egyébként meg ügyvédhez!

2013. dec. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az nem csak devizahitelekre vonatkozik? HUF hitelem van.
2013. dec. 12. 09:06
 3/14 anonim ***** válasza:

Jól gondolod, a banknak az az érdeke, másrészt amennyiben azt kérted, hogy pl. a még hátralevő 10 évet szeretnéd kb. 5 évre lecsökkenteni, ez nemcsak 5 év kamat-kiesése nekik, hanem plusz munka is, mert a törlesztő-részleteket és a kevesebb időre járó kamatot újra ki kell nekik számolni.


De valójában (tudomásom szerint) jogilag nem tagadhatják meg!

Ha mégis kötekednek, akkor hagyd, az ellen viszont már nem tudnak semmit sem tenni, ha önként és dalolva te magad ezek után többet utalsz nekik havonta, vagy egy hónapban 2 db. csekket fizetsz be! Majd a legvégén pedig visszakéred a pluszként befizetett kamat összegét!

2013. dec. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy a futamidőt csökkenteni tudd, nem elég beadni egy kérvényt. Ekkor a bank újra elbírálja a hitelt, hiszen a futamidő csökkentés magasabb havi részletet fog eredményezni, ez olyan típusú változás, ami kockázati tényező. Ilyenkor új munkáltatói igazolást és egy komplett hitelkérelmet is be kell nyújtani. A banknak jogában áll ezt a kérelmet elutasítani, ha a hitelképesség vizsgálat nem hoz megfelelő eredményt. A szerződés átalakítása költséges.

Fizetni kell szerződésmódosítási díjat, közjegyzői díjat, földhivatali díjat, tullap díjakat is és ha a bank akar, még újabb értékbecslést is elrendelhet. Ez így együtt több, mint 100E Ft lehet

Ennél vannak sokkal jobb, olcsóbb megoldások is, mint egy szerződésmódosítás.


Mennyi most a hiteled kamata?

Van megfelelő, igazolható jövedelmed arra, hogy magasabb havi törlesztőrészletet vállalhass?

Lakáscélú, vagy szabadfelhasználású a hiteled?

2013. dec. 13. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Még sohasem hallottam arról, hogy egy bank ilyen procedúrát hajtott volna végre, ha már egy korábban kifizetett kölcsön törlesztési-részlet emelését valaki önként vállalt, szóval nem tudom elképzelni, persze, amit az utolsó írt, az alapján ez egy "tisztességtelen plusz-bevétel" a banknak.


Ha mégiscsak ilyesmit akar, akkor egyszerűbb meghagyni az eredeti hitelszerződést, és a törlesztő-részletek kettős befizetésével operálnod.

Ez esetben akkor megmarad az a lehetőséged, ha esetleg egy-egy hónapban mégsem jön össze a dupla-fizetéshez való összeg, akkor sincs semmi gond!

És akkor ha a bank "prüszkölni" fog, hogy miért fizetsz dupla összegeket, hát prüszköljön.

2013. dec. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

08.28-as


Minden, ami egy szerződés tartalmi elemeit megváltoztatja, (ilyen pl a futamidő módosítása is) szerződésmódosításnak minősül. Ennek díja benne van a bankok Hirdetményében, 30-50.000Ft körüli költség. Ezen kívül az új kölcsönszerződést közjegyzői okiratba kell foglalni és be is kell jegyeztetni a Földhivatalba.


Amit viszont ajánlottál - dupla részletek befizetése ? - egyáltalán nem működik. A bankok nem fogadnak önkényes plusz befizetéseket, nem fogják elkönyvelni havi többlet részletfizetésként és kamatot sem fizetnek rá, így ennek semmi értelme.

2013. dec. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Na azért annyira ne hülyítsük már egymást!

Hogy "nem fogják elkönyvelni"...

Ha én a postán 2 db. csekket fizetek be, és az beérkezik a bankfiókhoz, a bank 2 dolgot tehet:

- vagy elkönyveli mint beérkezett törlesztő-részlet

- vagy visszaküldi a címemre a többlet pénzt. No ez az, amit soha az életben nem fog megtenni, tehát marad az első variáció. Mellé jön a "prüszkölés", amiről írtam! És ennyi!

2013. dec. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Jelzáloghiteleknél nem csekken fizetjük a részleteket, hanem folyószámláról emeli le a bank, vagy a régebbi hiteleknél még előfordulhat, hogy a hiteligénylő utalja. Még az utóbbi esetben sem könyvelik el plusz teljesítésként a beérkezett többletet és ezzel nem lehet kamatokat sem csökkenteni.


Létezik olyan, hogy előtörlesztés, de annak külön díja van. Ez az előtörlesztett összeg 1-2%-a és minden alkalommal kérelmezni kell az előtörlesztést.

2013. dec. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Valóban, a jelzáloghiteleknél a bank vonja a részletet, az ügyfélnek nincs lehetősége többet befizetni. Előtörleszteni lehet, kemény pénzekért.

A szerz.mód-hoz kérelem kell, indoklás és munkáltatói. Egyszeri, 50e ft-os díj. Nincs közjegyző, ingatlanbecslés, új hitelszerződés.

Már el van indítva, csak kinézem a bankból, hogy nem akarják módosítani, hisz nem érdekük.

2013. dec. 13. 10:14
 10/14 A kérdező kommentje:

Szabadfelhasználású hitel.

A jövedelem bőven elég.

Nem tudom, mennyi a kamat.

2013. dec. 13. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!