Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen intezkedeseket tehe!...

Milyen intezkedeseket tehe! Velunk szemben a behajtoceg embere, mint megbizott szemely?

Figyelt kérdés
2007-ben vettunk fel deviza alapu jelzalog hitelt,2010-tol nem tudtuk fizetni,mert megszunt a munkahelye a testveremnek/ados/ en rokkantsagi ellatast kapok.A bank atadta a hitelunket egy behajtocegnek ,de kozben azt felszamoltak es atkerult egy masikhoz ,ahol egy maganszemely vasarolta meg a kovetelest.Ez a szemely megbizott egy emberjet,hogy az o ugyeben eljarjon.Ez az emberke telf-on szemelyesen es mindig mas emberekkel jott,igazolvanyt egyetlen egyszer sem mutatott,mikor kertem hogy mutassa meg,a valasza az volt nem azzal kell foglalkozni!Ezeknek az embereknek kell-e igazolvannyal rendelkezni,vagy nem!A tulajdonilapra is o ment bejegyeztetni a maganszemelyt,ellenjegyzest.Adasveteli szerzodesekkel bombaz bennunket az ingatlanunknal,amit nem irtunk ala.Semmi hozzajarulasi nyilatlkozatot nem irtunk ala!Milyen intezkedeseket tehet meg?Kezdemenyezhet-e vegrehajtast?Ugyvedet a jogin kertem,de az ugyved Ur azt mondta,hogy o ebbe nem akar bele folyni,ne keressem!

#behajtás #behajtoceg
2013. dec. 12. 17:51
 1/3 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy a behajtócégnek is a bírósághoz kell fordulni ha be akarja magát jegyeztetni, és ha ez megtörtént akkor a végrehajtón keresztül követelhet bármit is. Nekünk ezt mondta egy ügyvéd. Amíg nincsenek bejegyezve addig csak próbálkoznak.
2013. dec. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Próbálkozhat szinte bármivel. Joga van felhívni, joga van leveleket küldözgetni, akár még a házad előtt szobrozni is (közterületen), becsöngetni és megkérdezni, hogy beszélgetsz-e vele.


Neked viszont jogod van nem beszélni vele, illetve ha vállalod, hogy rád fogják terhelni a további ügyintézési díjakat és kamatokat akkor nem fizetni is jogod van. Majd ha látják, hogy nem tudnak veled mit kezdeni ők is továbbviszik végrehajtóhoz az ügyet.


Igazolványt nem kell mutatnia, neked meg nincs jogod kérni tőle. De ha ennyire nem akarsz róluk tudomást venni minek engeded be? Minek beszélsz vele?

2013. dec. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat!

Birosagi vegzes meg nem volt,de a foldhivatalnal mar az ellenjegyzes megtortent.En szerettem volna veluk megallapodni,de amilyen variacokkal jottek az nevetseges!Ok eltudjak intezni,hogy ujjab hitelt vegyunk fel!A bank 0ft-ra majd ad,isten megmentsen hitelt ,hitellel kivaltani!Akkor az uri ember mar a 4-dik adasveteli szerzodest hozta,hogy irjuk ala,de ugyved jelenlete nelkul semmit,kertem,hogy az o ugyvedjukkel beszelje meg,de a valasz nem akarjak terhelni az ugyved urat!Sajat magunk ellensege nem vagyunk!Tisztaban vagyunk ,hogy vissza kell fizetni!Ha lenne mibol!

2013. dec. 12. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!