Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elveszek a sok lakáshitel...

Elveszek a sok lakáshitel információban?!

Figyelt kérdés

Egy gyermekes családként milyen lehetőségeink vannak?

Mennyi a minimum önerő amivel biztosan számolnunk kell?

Milyen támogatásokat vehetünk igénybe?


2013. dec. 21. 21:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Mennyi a havi nettó jövedelem aminek be kell érkeznie a számlámra? Minimum.
2013. dec. 21. 21:25
 2/12 anonim ***** válasza:

Több bank oldalán van fenn egy hitelkalkuláló program. Ezeknek az eredménye persze még nem holtbiztos, de tájékozódásnak jó.

[link]

2013. dec. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hiányzik még pár alap információt ahhoz, hogy választ tudjak adni:


Hol szeretnél lakást venni? (Ez azért fontos, mert nem azonos mértékű önerő kell egy kisebb településen vásárolandó lakásra, mint pl Budapesten, vagy megyeszékhelyen.)


Mióta van munkahelyetek?


Hány évesek vagytok?


Van bármilyen meglévő hiteletek?


Jelenleg használt lakásra kétféle állami támogatást vehetsz igénybe. Kamattámogatást kaphatsz a hitelre, ha teljesíteni tudod a feltéteket és a lakástakarék pénztárak után is kaphatsz állami támogatást.

Szocpol csak új ingatlan vásárlása esetén jár.

2013. dec. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Még egy fontos kérdés lemaradt. Kb milyen értékhatárig gondolkoztok vételárban?
2013. dec. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy segítesz.

A párom bar listás, így ő szóba sem jöhet. Nem vagyunk házasok, ha ez számít.

Közel 1 éve dolgozom , állandó munkahelynek mondható.

Budapesten élünk, itt is szeretnénk vásárolni. 7 millió fölé nem szívesen mennénk, bár az olyan nagyságú lakások, amilyet szeretnénk , azok 8-10 között vannak ahogy nézegettem.

2013. dec. 24. 16:08
 6/12 A kérdező kommentje:

Nekem csak diákhitelem van.

Valamint 2 előfizetés van a nevemen, ami havi 50ezer ft,kb. Természetesen mindent fizetünk rendesen, időre ami az én nevemen van.

2013. dec. 24. 16:10
 7/12 A kérdező kommentje:
24 éves vagyok.
2013. dec. 24. 16:10
 8/12 anonim ***** válasza:

Akkor sorjában:


Egy 7M Ft-os budapesti lakáshoz minimum 1,5M Ft önerő szükséges, vagy plusz ingatlan fedezet. Törvény írja elő, hogy az ingatlant csak 80%-ig lehet hitellel terhelni, ezért nem lehet 100%-ban hitelből vásárolni.


A barátod nem lehet majd tulajdonos a megvásárolandó lakásban, mert még passzív KHR státusz is kizáró egy olyan lakásvásárlásnál, amire hiteles.


5,5M Ft hitelhez kb 110-120E Ft nettó szükséges, de sok múlik azon, hogy mennyi a diákhiteled havi részlete.


Milyen előfizetéseket fizetsz, ami 50.000Ft/hó?

Mennyi a diákhiteled havi részlete, mennyit vettél fel és mennyi a fennálló tőketartozás?

Mennyi kp-val rendelkezel, mennyi az önerőd?

Ha nincs önerő, van plusz ingatlan fedezet?

2013. dec. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Milyen előfizetéseket fizetsz, ami 50.000Ft/hó?

Mennyi a diákhiteled havi részlete, mennyit vettél fel és mennyi a fennálló tőketartozás?

Mennyi kp-val rendelkezel, mennyi az önerőd?

Ha nincs önerő, van plusz ingatlan fedezet?


2 t-mobilos, 20-20 ezres előfizetés, plusz 3000ft készülék részlet. Diákhitelem 4800ft havonta. 400 ezret vettem fel és még a 400 megvan, kamatot törlesztettem le. De azt is fizetem rendesen, mióta fizetnem kell.


1 millió az önerőm. Ingatlan fedezet nincs.

2013. dec. 30. 18:54
 10/12 A kérdező kommentje:
Van még egy 3000ft-os biztosításom az egyik készülékre és februárig van egy 3550 ft-os előfizetésem is ugyanúgy a t-mobilnál, de februárban lemondom, mert lejár a hűségidő.
2013. dec. 30. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!