Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit jelent az, hogy forint...

Mit jelent az, hogy forint alapú kölcsön? Az alapú szó engem zavar. Úgy érzem az OTP-nél engem becsaptak. Hozzáértők válaszait kérem, egyszerűen fogalmazva, hogy megértsem. Köszönöm. SM.

Figyelt kérdés
2012. márciusban kimondottan forint tartozásrendező kölcsönt kértem az OTP ügyintézőtől, ugyanis behívtak, hogy az "A" hitelemet - mivel már 315000 Ft-ra emelték, és sajnos én ennyi mínuszban voltam a folyószámlámon - a tartozásrendező kölcsönnel ki kell váltanom!! 430000 Ft-tal 0-ra futottam volna, mivel volt egy személyi kölcsönöm, ezt is kiváltottam. Meglepetésem, hogy a visszafizetendő összeg 4 év múlva kb. 870000 FT-ra lett kiszámolva!! A szerződésben úgy van leírva: "Forint alapú tartozásrendező kölcsön" THM: 39,57 százalék. Ott akartam hagyni az egész ügyintézést, de nem hagyták. 2 óra hossza múlva aláírtam bosszankodva. A havi díja 14600 Ft. Azóta is bosszankodom. Nem is kezdtem el tavaly májustól fizetni. Ma már kb. 620000 Ft-ot kérnek. Hogy számolnak ezek? Én sokallom.
2013. dec. 26. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Vettem egy fordot, és 8 litert fogyaszt! A katalógusban azt írták, a fogyasztása 5.5-8.5 liter között van, én meg tankolhatom 8 literjével! Hogy számolnak ezek? Én sokallom!


Figyelj, ha nem tudod, hogyan számolódik a törlesztőrészlet, nehéz lesz kicsit itt megmagyarázni. Minden esetre a számaid nagyságrendileg stimmelnek. Ha felveszel 430ezret 40%-os kamatra 4 évre, akkor nagyságrendileg 15ezret kell visszafizetned havonta... Ne sokalld.

2013. dec. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jobb, ha minél elöbb elkezded fizetni, amit kérnek, mert különben elárvereznek mindenedet, amid van.


Jól számoltak, ez tökéletesen jogos, de ha fogalmad sincs a kamatok mibenlétéröl, akkor nem is lehet elmagyarázni neked.

2013. dec. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A forint ALAPÚ csak annyit jelent, hogy a kölcsöntörlesztés forintban értendö és nem idegen valuta árfolyamához van kapcsolva.
2013. dec. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem lettél átverve, minden korrektnek tűnik a leírtak alapján.
2013. dec. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!