Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha anyám meghal, vissza kell...

Ha anyám meghal, vissza kell fizetnem a hiteleit?

Figyelt kérdés
Van több százezer forint tartozása különböző bankok felé, viszont azt olvastam valahol, hogy ilyenkor kérhetem, hogy rajtam ne követeljék. Igaz ez?

2013. dec. 29. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha lemondasz az örökségről, akkor nem kell visszafizetned.
2013. dec. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha lemondasz az örökségről akkor nincs tartozás,de akkor lakást semmit nem örökölsz a pozitívról is lemondasz automatikusan.
2013. dec. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A személyi hitelt illetve a hitelkártya tartozást nem lehet örökölni.

A többi hitelt viszont igen.


Lemondhatsz róla, de akkor a vagyonról is le kell.

Teljes egészében az egész örökségről egyben.


Ha a vagyon nagyobb (főleg ha jelentősen nagyobb) mint az adósság, akár nyilván nem fogsz lemondani.


Pár százezer forint is nagy adósság sok ember számára, tudom, de talán ki tudod gazdálkodni, főleg, most hogy javakat is örökölsz.


Amúgy abból, hogy több százezer több bank felé egyértelműen az következik, hogy egy bank felé kis összegű tartozások vannak. Az pedig a legtöbb esetben személyi hitel vagy hitelkártya. Szóval lehet, hogy nem is olyan rossz a helyzet.

2013. dec. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem.


De összességében negatívra jön ki az egyenleg. Nem örökölnék pár bútoron és ruhán kívül semmit. Anyám összvagyona nem nagyobb 100 ezernél.


Köszönöm a válaszokat!

2013. dec. 29. 20:29
 5/6 anonim ***** válasza:

A személyes tárgyak (tipikusan ilyen a ruha, de a konyhai eszközök, stb...) is nem tartozik bele ebbe a körbe.


Arról nem kell lemondanod. A bútorok azt nem tudom. A legtöbb esetben nem foglalkozik vele a hagyatéki eljárás. A családtagok egymás közt elosztják és kész.


Ingatlan nem volt? Tulajdonrésze sem volt ingatlanban?


Ha nem, akkor valóban jobb lemondani az egészről egyben, de a bútorok meg egyéb tárgyak (pl. tv, mosógép,...) kérdésében nem ártana ügyvédtől tanácsot kérni.


A hitelek milyenek? Személyi? Mert azt amúgy sem öröklöd meg.

Ha csak tanácsot kérsz ügyvédtől az nem olyan sok pénz, nem is kell többször elmenni hozzá. Megérné.

2013. dec. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Személyi kölcsönök, több banktól is. + provident.


Semmilyen ingatlanja nincs. Kivéve egy részesedést. De az is csak olyan 700 ezret ér. Egy eladhatatlan ingatlanban, amiben viszont nem kívánok lakni. Ergó azt értéktelennek tartom.


Az ügyvéd tényleg jó ötlet, köszönöm!

2013. dec. 30. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!