Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy bújjak ki az alól hogy...

Hogy bújjak ki az alól hogy ne kelljen fizetnem anyám temetését akivel 15 éve nam tartom a kapcsolatot? Lehúzott pénzzel becsapott stb. Az órókség se kell termszetesen bár nem hiszem hogy lenne. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2013. szept. 23. 01:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Én 1992-ben láttam utoljára az anyámat. Sosem tartottuk a kapcsolatot, azt se tudta hol élek.. Tavaly meghalt. A rendőrség értesítette a húgomat. Mi végül is eltemettük. Nem volt hagyatéki tárgyalás sem, mert örökség sem volt. (mondjuk én a temetésen sem voltam)

Kiderült a húgom tartotta a kapcsolatot vele élete utolsó 2 évében.

Volt tartozása anyámnak az önkormányzat felé (lakbér) az emász felé. Sehová nem fizettünk, leírták veszteségnek..

Később tudtam meg, hogyha nem tudnak téged elérni,akkor az önkormányzat saját költségén eltemeti az elhunytat..

Szóval ha tudják a címedet, akkor kötelezni fognak a temetési költségek kifizetésére. Még úgy is hogy az önkormányzat eltemeti és utólag fizetned kell. Ha nem találnak meg akkor nem kell..

2013. szept. 23. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Temesd el saját magad, az ingyen van:

[link]

2013. szept. 23. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De utálom semmi közöm hozzá!!! Világ életemben elvette a pénzem rég megszakitottam vele minden kapcsolatot! Erre most az önkormányzat megtalal. Azt sem tudom honnan tudják a címem...meg a férjezett nevem. Messze lakom konkretan 540 kmre!
2013. szept. 23. 02:22
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
Lehet, hogy testvéred mondta el a hivatalnak, hogy hol élsz.
2013. szept. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

Már bocs kedves kettes, de a szociális temetés választható opció, nem kötelező. Mellesleg ha elolvasod a kérdés a kérdező nem anyagi okokra hivatkozva utasítja vissza a költségek vállalását, hanem azért, mert nem volt jóba a szülőjével.


Kedves Kérdező! A helyedben megkérdeznék egy hozzá értő ügyvédet.

Ha megengeded, annyit még tanácsolnék csakis magad miatt, hogy most az utolsó pillanat, amikor a haragot is el kell engedned. Ne cipeld magaddal tovább...

2013. szept. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%

Vele együtt most eltemetheted a benned levő összes fájdalmat, bántást, rossz emléket, mindent!

És ha beszélsz a tesóddal, hogy beszállsz a költségekbe (mert ezek szerint nem csak rád hárulna ez a kötelezettség, hanem kettőtökre!!), és az örökségből nem kérsz semmit, akkor az "erkölcsi fölényed, győzelmed" megmarad, a tied lesz!

2013. szept. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Jegyzőnél le kell mondanod mindenről,akkor nem kapsz semmi örökséget,temetned sem kell.

Csupán egy kézzel irt lemondó nyilatkozat,két tanuval aláirva.

Tudom,nemrég csináltam végig

2013. szept. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

#2-es vagyok

Már bocs kedves 5-ös, de ha te elolvasod jobban a kérdést, az éppen hogy az anyagiakra vonatkozik.

"Hogy bújjak ki az alól hogy ne kelljen fizetnem"

És igen, választható opció a szociális temetés, így nem kell fizetni.

Egyéb esetben, ha nem temetteti el valaki a halottját, akkor megoldja az önkormányzat, de természetesen ráterhelik az illetőre.

2013. szept. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha 30 napig nem intézkedsz a temetéséről, az önko meg fog keresni, hogy temettesd el. Nyilatkozol, hogy nem teszed meg.

Köztemetéssel elrendezik. Ha esetleg lenne örökség, abból majd levonják a díját.


Egyébként szerintem is te nyilatkozz először.

2013. szept. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%
Kedves 2-es, akkor olvasd el az egész kérdést, ne csak azt az egy mondatot emeld ki, a szövegkörnyezet is fontos!
2013. szept. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!