Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elvileg ha kirabolnak egy...

Elvileg ha kirabolnak egy bankot és azzal fizetnek pl egy kocsmában, aztán a rendőrség elviszi a kocsmából, hogy ellenőrizzék a sorozatszámot. Akkor a bár tulajdonosa "elvesztette" azt a pénzt? Sose látja többet?

Figyelt kérdés

2014. jan. 27. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:

90%-ban nem.


Mert a bankrablók a kasszából viszik el a pénzt a bankban. A legtöbb bankfiókban nincs hatalmas páncélszekrény, ahol frissen a Jegybankban nyomtatott pénzt őriznek.


A legtöbb bankfiókban általában pár millió, esetleg 10 millió forint van, ami a napi készpénzforgalom kiszolgálására elég. Ezeknek a bankjegyeknek (amit mondjuk Pista bácsi aznap reggel fizetett be a számlájára) nincs egyenként felírva a sorozatszáma.


Szóval a rendőrség a bankrablások után nem a bankjegyek számla alapján indítja meg a keresést.

2014. jan. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De te ezt hogy képzelted el? Majd be megy a rendőrség véletlen szerűen kocsmákba, hogy na nézzük csak meg a pénzt a kasszába, hátha itt fizettek azzal a pénzből amit a bankból loptak. Ennyi erővel a járókelők pénztárcáját is át túrhatnák hátha ott is van belőle. Teljesen nonszensz...
2014. jan. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tvben ment,a döglött aktákban. Itt páncélszekrényről van szó és vallomások miatt tudták,hogy hol van a pénz. Imádom,amikor visszakérdeznek és minősítik a kérdésemet. Az ilyen parasztok miatt esik az oldal színvonala. Nem lehet normálisan válaszolni,ha tudsz? Ha nem tudsz akkor meg nem kéne irogatni a hülyeségeidet.
2014. jan. 27. 21:12
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem meg az olyan emberektől esik az oldal színvonala, akik filmsorozatokból próbálnak tájékozódni. Tudod ami a tv-be megy az nem feltétlenül fedi le a valóságot. Durva mi? Aztán még én irkálok hülyeséget. Félelmetes egy világ van...
2014. jan. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja és a hupikék törpikék sem léteznek a valóságban.
2014. jan. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én nem írtam hülyeséget,ilyen van a valóságban,a hupikék törpikékről szó sem volt,te nem tudsz normálisan válaszolni egy kérdésre csak kötekedsz.
2014. jan. 28. 06:29
 7/7 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem az hogy valaki tv-s sorozatokból von le konzekvenciákat, az erősen feszegeti a hülyeség határát...
2014. jan. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!