Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Önerő nélkül kaphatok hitelt...

Önerő nélkül kaphatok hitelt a fundamentánál?

Figyelt kérdés
Létezik olyan a fundamentánál, hogyha van egy olyan lakás amit 6 millióért eladnak, de az érték becslő a lakásra azt mondja, hogy ér ez 8 milliót is, akkor megtakarìtás nélkül a befizetett 1%-al együtt megadják a lakáshitelt a havi 20 ezer ft-os megtakarìtandó összeggel? Azaz ugyanúgy kellene fizetni azt az összeget amit megakartunk volna takaritani plusz a hitel.
2014. febr. 2. 17:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha van pluszba önerőd kaphatsz azonnali áthidaló kölcsönt! Pl.foglalózni miből szeretnél?

Ha 8 millióra értékelik, annak a max.75%ára adható csak hitel! A többit virítani kéne!

2014. febr. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"akkor megtakarìtás nélkül a befizetett 1%-al együtt"


Ez alatt mit értesz pontosan?


Elméletileg, ha a megvásárolandó lakás tényleg 8M Ft-ot ér, akkor kaphatsz rá 6M Ft lakáshitelt, de én mostanában nem nagyon láttam ekkora eltérést a valós érték és a vételár között, pedig igen sok hitelkérelmet láttam már. Nagyon kockázatos így adásvételit kötni, foglalót fizetni, ekkora kockázatot nem szabad vállalni. Ha valóban ennyire jó vétel a kiválasztott ingatlan, több bankban is lehet kérni előzetes értékbecslést adásvételi nélkül is, ezzel kideríthető, hogy mennyi hitelt bír el az ingatlan. Olyan bankot célszerű választani, ahol forgalmi érték 80%-ig is lehet otthonteremtési kamattámogatott hitelt kérni, ez jóval kedvezőbb, mint a Fundamenta azonnali áthidaló hitele.

2014. febr. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!